Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Окупований Крим — ґетто прав людини

Автор:

|

Серпень 29, 2021

|

Рубрика:

Окупований Крим — ґетто прав людини
Незаконні арешти

На території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК) минулого тижня російські інтервенти провели чергову хвилю обшуків у будинках кримських татар. За підсумками слідчих заходів затримали п’ятьох чоловіків. Один із них — місцевий імам.
Прокуратура АРК розпочала за цими фактами кримінальні провадження за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до п’яти років.
Своєю чергою, Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ (МЗС) України, заявив, що Російська Федерація (РФ) має припинити репресії проти мусульманського населення тимчасово окупованого півострова, а також представників інших релігійних груп, громадянських активістів і журналістів. З його слів, у МЗС рішуче засуджують чергові неправомірні обшуки в будинках кримських татар і затримання в тимчасово окупованій АРК.
Раніше ситуацію з обшуками та затриманнями кримських татар прокоментувала Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України. З її слів, окупанти організували в Криму «ґетто прав людини» і продовжують політику залякування та переслідування корінного народу України.
Відтак окупаційний суд Криму відправив затриманих кримських татар до слідчого ізолятора в Сімферополі. Про це повідомила Людмила Денисова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. Також вона зазначила, що обшуки в будинках кримських татар проводили без присутності адвокатів і демонстрації відповідних процесуальних документів кримськотатарською мовою. Омбудсвумен назвала переслідування кримських татар окупаційною владою релігійно мотивованим і зажадала їхнього негайного звільнення, закликавши міжнародну спільноту посилити тиск на РФ, аби зупинити цинічні переслідування з політичних і релігійних мотивів кримських татар.
Своєю чергою, Світовий конґрес українців закликав світ звернути увагу на кричущі порушення прав людини в окупованій Росією АРК. Також діаспора просить світову спільноту звернути увагу та політично вмотивовані переслідування кримськотатарських активістів із боку російської влади.
Як повідомляв «Міст», збитки України від окупації РФ Криму становлять 135 млрд USD.

Євген Клен

About Author

Meest-Online