Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Окупанти засудили Чубарова до шести років колонії

Автор:

|

Червень 12, 2021

|

Рубрика:

Окупанти засудили Чубарова до шести років колонії
Рефат Чубаров

У тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) незаконно засудили Рефата Чубарова, голову Меджлісу кримськотатарського народу. Про це повідомила Людмила Денисова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. Йому призначили шість років позбавлення волі в колонії загального режиму за нібито організацію масових заворушень 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту. Крім цього, на чоловіка наклали штраф 200 тис. RUR і 200 годин виправних робіт.
«Саме того дня відбувся багатотисячний мітинґ кримських татар і проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України, який став початком спротиву російській окупації. Серед тих, хто вийшов під будівлю кримського парламенту, був і Рефат Чубаров», — нагадала п. Денисова.
Рішення так званого Верховного суду Криму Україна не визнає. Крім цього, омбудсвумен наголосила, що від початку «судилища» п. Чубарова, зокрема, позбавили права на справедливий судовий розгляд справи та юридичний захист. Це порушує статті Європейської конвенції з прав людини.
Уповноважена закликала світ відреагувати на дії Російської Федерації (РФ) в окупованій АРК. «Цей вирок став ще одним свідченням того, що країна-окупант продовжує політику переслідування та репресій українських громадян», — зазначила вона.
Відтак прокуратура АРК і Севастополя кваліфікувала вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу як порушення законів і звичаїв війни. «Держава-окупант та її окупаційна адміністрація продовжують використовувати власну систему кримінального правосуддя в політичних цілях, реалізуючи політику переслідування проукраїнського населення півострова», — йдеться в повідомленні.
Прокуратура автономії кваліфікувала такі протиправні дії за ч. 1 ст. 438 (про порушення законів і звичаїв ведення війни) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.
Також у відомстві наголосили, що в «справі 26 лютого» прокуратура АРК повідомила про підозру окупаційним слідчим, прокурорам і суддям — загалом 29 особам, які переслідували Ахтема Чийгоза, одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу, за нібито організацію масових заворушень під час мітинґу під будинком парламенту АРК.
Саме же Рефат Чубаров назвав заочний вирок окупаційного суду «юридично нікчемним». «Усі ті люди, які ініціювали і фабрикували цю справу, а також ті, хто оголошував рішення, — реальні злочинці, їх всіх наздожене відповідна кара», — запевнив він.
Також голова Меджлісу кримськотатарського народу прокоментував можливий запит РФ в Інтерпол для його видачі російській владі. «Такі прецеденти були, Росія неодноразово намагалася домогтися мого видворення з нашої території на нашу ж територію, тільки тимчасово окуповану Росією. Але Інтерпол відмовляв, і якщо знову буде звернення Кремля, не сумніваюся, що Інтерпол знову в цьому їй відмовить», — вважає він.
За словами діяча, рішення суду оскаржать в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) «після проходження всіх російських судових інстанцій». «Ми очікуємо від подальших процедур, в т. ч. і з ЄСПЛ, остаточного з’ясування всіх деталей оформлення цієї незаконної справи, проведення незаконних слідчих заходів, а також виявлення всіх причетних до цього злочину проти мене, щоб за можливості всі отримали відповідне покарання», — зазначив п. Чубаров.
Після оголошення вироку Олександр Осокін, адвокат голови Меджлісу кримськотатарського народу, заявив, що має намір оскаржити цей заочний вирок. А Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, назвала процес над Рефатом Чубаровим у Криму й оголошений йому вирок «ганебним судилищем».
Як повідомляв «Міст», Рефат Чубаров не хоче розділяти Крим та Донбас.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply