Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Окупанти оголосили незаконні вироки українцям в АРК

Автор:

|

Червень 07, 2021

|

Рубрика:

Окупанти оголосили незаконні вироки українцям в АРК
Людмила Денисова

Окупаційний суд у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) оголосив жорсткий вирок Івану Яцкіну громадянину України. Про це повідомила Людмила Денисова, Уповноважена Верховної ради України з прав людини. Українця звинуватили у вчиненні державної зради. Йому інкримінували передачу Україні даних, які становлять державну таємницю Російської Федерації (РФ). Чоловіка засудили на 11 років позбавленням волі.
Українська омбудсвумен зазначила, що п. Яцкін відбуватиме покарання в колонії суворого режиму. Окупанти продовжують системно здійснювати політичні репресії проти громадян України, які не бояться висловлювати свою проукраїнську позицію на півострові. Вона також звернулася до міжнародної спільноти з вимогою посилити тиск на РФ, а Україна продовжуватиме захищати права громадян нашої держави, які залишилися проживати в АРК.
Крім цього, окупаційний «міський суд» Євпаторії засудив до одного року позбавлення волі іншого громадянина України, якого звинуватили в «створенні екстремістського співтовариства». Засуджений — студент геолого-географічного факультету одного з українських закладів вищої освіти.
Згідно з версією російського слідства, в ролі «екстремістського співтовариства» виступила українська група в соціальній мережі, присвячена відновленню суверенітету України в АРК. «Встановлено, що 2018 року громадянин України Д. створив у соціальній мережі групу, розробив статут, структуру, символіку екстремістського співтовариства з метою повернення Республіки Крим і Севастополя під юрисдикцію України, активно вербував його членів серед жителів Кримського півострова, закликав до вчинення протиправних дій. При відвідинах 2020-го «Республіки Крим» Д. виявили та затримали співробітники Федеральної служби безпеки, які вже знали про його злочинну діяльність», — йдеться в повідомленні правозахисників.
Засуджений громадянин України нібито визнав свою провину і заявив про «помилковість власних переконань». «Громадянин Д. провину визнав повністю, розкаявся у скоєному, при цьому пояснив, що злочин скоїв, оскільки потрапив під вплив групи українських студентів із радикально-націоналістичними переконаннями, а також пропаґанди українських засобів масової інформації», — додали в «суді». Ім’я та прізвище не згадують. Незалежні коментарі засудженого громадянина України або його захисту відсутні.
Як повідомляв «Міст», Крим опинився серед максимально невільних реґіонів світу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply