Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Окупанти на сході України почали видавати дипломи РФ

Автор:

|

Жовтень 16, 2021

|

Рубрика:

Окупанти на сході України почали видавати дипломи РФ
Геннадій Онищенко

Служба безпеки України (СБУ) викрила нові докази інституційної присутності Російської Федерації (РФ) у Донецькій області. Зараз представники терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) завершують «реформування» сфери освіти і науки, яке передбачає повний перехід освіти на стандарти РФ. «Російські органи державної влади вже визнають дипломи про вищу освіту, видані ДНР. А «міністерство освіти ДНР» очолює співробітник російських органів державної безпеки Росії.
Активна фаза псевдореформи припала на 2020-2021 рр. Але інституційна інтеграція ДНР до складу РФ почалася з 2017-го. Саме тоді Путін видав указ № 74, яким РФ почала визнавати дипломи, видані освітніми установами вищої освіти ДНР.
За інформацією СБУ, наразі терористи намагаються внести ці дипломи в загальний реєстр РФ. При цьому в 2019-2020 рр. випускникам навчальних закладів ДНР, акредитованих в РФ, видали понад 2,5 тис. дипломів російського державного зразка, а з 2014-го їхня кількість становить понад 8 тис.
Видача офіційних документів РФ організаціям і установам, розташованим на території України, підтверджує, що Москва контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури ДНР і ЛНР. «Так, в одному з листів Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, дозволяє відкрити пункти проведення єдиного державного іспиту на базі донецьких муніципальних установ освіти ДНР. Причому своїм листом він задовольнив клопотання Геннадія Онищенка, депутата Державної думи РФ», — повідомляє пресцентр спецслужби.
Сам Онищенко у 2020-2021 рр. особисто вручав частину дипломів про вищу освіту в Донецьку. Всі візити і заходи на території України за участі цього депутата відбувалися без узгодження з органами державної влади України.
СБУ має докази, що чинний «міністр освіти ДНР» Михайло Кушак є підполковником запасу органів державної безпеки РФ. 2002 року він їздив у невизнану республіку Придністров’я, де «працював у сфері освіти». 2015-го переїхав у ДНР, де став «заступником міністра», а з 2019 року — «міністром освіти ДНР».
Зараз СБУ перевіряє інформацію, що ватажки ДНР чекають узгодження з урядом РФ, щоб приймати цілеспрямовані заходи з насадження адміністративної моделі управління, стандартизації та сертифікації діяльності органів та установ ДНР відповідно до норм РФ. Відповідним особам готують повідомлення про підозру.
Як повідомляв «Міст», в Україні вже можна позбавляти дипломів через плагіат.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply