Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Окупанти імітували на Донбасі «вибори», які визнали лише в РФ

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

Окупанти імітували на Донбасі «вибори», які визнали лише в РФ

У терористичних організаціях «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР) відбулися псевдовибори «народних рад» і «голів територій», які Петро Порошенко назвав «фейковими».

Під контролем озброєних бойовиків
В окупованому росіянами Донецьку переможцем псевдовиборів «виконувача обов’язки керівника» ДНР оголосили колишнього менеджера фінансової піраміди «МММ-2011» Дениса Пушиліна, котрий за результатами опрацювання 97,52 % протоколів нібито набрав 60,9 % голосів. А в окупованому росіянами Луганську оголосили про лідерство на псевдовиборах Леоніда Пасічника, котрий начебто набрав 68,4 % після підрахунку 96 % бюлетенів. Цього екс-полковника Служби безпеки України, котрий зрадив державу, далеко не останнім громадянином якої він був, у Кремлі призначили своєю маріонеткою в ЛНР торік.
У ДНР запевнили, що на псевдовиборів до них приїхали спостерігачі із Російської Федерації (РФ) колишній міністр оборони Греції Костас Ісіхос, італійський сенатор Антоніо Рацці, міністр транспорту Франції Тьєррі Маріані та Мішель Вуазен, голова французької делегації в Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). Натомість не колишні, а чинні представники США, Франції, Великої Британії, Швеції, Нідерландів і Польщі кваліфікували на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єнаних Націй псевдовибори в квазіреспубліках як незаконні.
На засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні (Австрія) з ними погодилися представники 40 країн. А в заяві делегації Європейського Союзу у постійній раді ОБСЄ зазначили: «Так звані вибори є ще одним кричущим порушенням міжнародного права й українського законодавства, мінських угод, і ми вважаємо їх ніякими та такими, що не мають жодної юридичної сили. Мінські домовленості передбачають проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей в рамках українського законодавства та після встановлення належних безпекових умов, у відповідності до стандартів ОБСЄ та під моніторингом Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ».
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на окупованих теренах Донбасу розповіли: «Мирні жителі окремо ділилися своїми переживаннями з приводу того, що люди відчували, що вони змушені «голосувати», оскільки в іншому разі можуть зіткнутися зі затримками виплат заробітної плати або ненаданням послуг із охорони здоров’я у непідконтрольних уряду районах».
Крім цього, спостерігачі СММ зафіксували біля будівель Донецька з табличками, на яких було написано «виборчі дільниці», по двоє-четверо людей у повному бойовому спорядженні і з автоматами. Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон також назвали після зустрічі з Президентом України в Парижі «вибори» в ДНР і ЛНР незаконними.
А от Гізер Ноєрт, офіційний представник Державного департаменту США, заявила 12 листопада: «Сполучені Штати приєднуються до наших європейських союзників і партнерів, засуджуючи проведені 11 листопада фіктивні «вибори» в контрольованій РФ Східній Україні. Вчорашні незаконні процеси були спробою Москви наділити законним статусом своїх довірених осіб на Донбасі. Ми продовжуватимемо вводити санкції проти РФ, пов’язані з Україною, доти, доки Москва повністю не виконає мінські угоди та не поверне контроль над Кримом Україні».

Намалювали необхідні числа
Василь Грицак, голова Служби безпеки України (СБУ), розповів: «За даними «Центрвиборчкому ДНР», явка на «виборах» становила 80,1 %. Тобто, загалом проголосували 1,6 мільйона мешканців окупованих територій Донбасу. Під час «виборів» працювало 408 «дільниць». Відчинили їх о восьмій, а зачинили о 20-й годині, тобто, загалом пропрацювали 12 годин. Таким чином, на кожній дільниці у середньому проголосували майже 3 922 людини. За годину це число становитиме 327 осіб, за хвилину — приблизно 5,45 осіб. У результаті, на території усієї квазіреспубліки кожні 11 секунд хтось із виборців віддавав свій голос».
Водночас, керівник СБУ зауважив: «Теоретично, така щільність можлива у разі, якщо кожна дільниця у всій ДНР була б обладнана щонайменше п’ятьма кабінками для голосування та стількома ж працівниками комісії й урнами для голосування. Крім цього, голосування за весь час роботи дільниці мало б відбуватися безперервно, у конвеєрному режимі. Однак на фото з «виборчих дільниць» так званої республіки не спостерігається ні шаленого ажіотажу всередині, ні наявності необхідної кількості кабінок (у середньому їх три)».
Відтак генерал Грицак підсумував: «Не дивно, що завдяки такому «блискавичному волевиявленню» окупанти не менш блискавично намалювали необхідні числа своїм маріонеткам: Пушиліну — 60,9 % голосів, Пасічнику — 68,4%. Для цього фарсу головне не те, як голосують, а те, хто рахує».
Утім, на окупованих теренах не сумнівалися, що насправді участь у псевдовиборах візьмуть далеко не всі, бо організували на багатьох виборчих дільницях продуктові ярмарки «від місцевих виробників» — пункти з продажу дешевших, ніж зазвичай, продуктів харчування — олії, меду, овочів, яєць, круп, хлібобулочних виробів тощо. Однак, при цьому, за даними СБУ, хліб відпускали лише по дві буханки в одні руки.
Тому журналіст Денис Казанський, котрий оприлюднив фото овочевих ярмарків біля виборчих дільниць, іронізував: «За даними екзит-полів на цю хвилину в ДНР лідирує картопля, а в ЛНР — капуста. На другому місці йдуть морква і цибуля відповідно».
Крім цього, на дільницях проводили безпрограшні лотереї, де розігрували призи.
А в Луганську провели акцію «Покажи силу свого голосу!». В її рамках першим 300 тис. повнолітніх жителів так званої ЛНР, котрі прийдуть і проголосують на дільницях, пообіцяли видати безкоштовні картки поповнення мобільного рахунку на 100 RUR (близько 40 грн).
Напередодні виборів бойовики незаконних збройних формувань приходили до керівників підприємств із вимогою забезпечити явку їхніх співробітників на псевдовиборах. Про це повідомляло київське «Громадське радіо» з посиланням на Павла Лисянського, представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях.
«Заходять до керівників і наказують у примусовому порядку, скільки людей має бути; кажуть, які санкції будуть. Санкції — в’язниця або ще гірше», — зазначив Лисянський.
«Примушували брати участь у незаконних «виборах» і студентів місцевих закладів вищої освіти», — повідомляло також «Громадське» з посиланням на одного з них.
Один студент Донецького політехнічного інституту, котрий забажав зберегти анонімність, розповів про погрози від представника профкому факультету, за словами якого в разі неявки студентів на «вибори» факультет і деканат «отримають догану». Мовляв, тоді «проблеми будуть у всіх», а тому взяти участь у псевдоголосуванні «наполегливо рекомендується».
Крім того, у соцмережах були оприлюднені фотокопії розписок, у яких військовослужбовці так званої народної міліції ДНР зобов’язуються підтримати на виборах кандидатуру Дениса Пушиліна. Представники так званої влади ДНР поквартирно обходили пенсіонерів, погрожуючи їм позбавленням пенсійних виплат у разі неявки на псевдовибори.

Мета — зрозуміла
Ірина Геращенко, перший віце-спікер Верховної Ради, пояснила: «Перша мета виборів — це, вочевидь, укотре легітимізувати ці псевдореспубліки. Також щоб дестабілізувати ситуацію в Україні напередодні президентських і парламентських виборів наступного року».
Дипломат Богдан Яременко також вважає, що «проведення будь-якого «плебісциту» важливе для Росії і з точки зору подальшої імітації життєздатності й інституалізації утворених нею ЛНР і ДНР. «Це, своєю чергою, використають як додатковий аргумент на міжнародній арені, де Росія намагається відстоювати позицію про відсутність у неї контролю на окупованими територіями на сході України. Це також важливо для РФ із огляду на її наполягання, що будь-які сценарії врегулювання необхідно узгоджувати з ЛНР і ДНР», — резюмував дипломат.
Віктор Медведчук, лідер проросійського руху «Український вибір», голова політради партії «За життя» та кум Путіна, усі ці прогнози по суті, підтвердив. Він заявив, що окремі райони Донецької і Луганської областей повинні мати автономію у складі України. Ще й пригрозив: «Якщо не буде сьогодні прямого діалогу з Донецьком і Луганськом української влади чи інших представників, ніяких домовленостей про повернення цих територій і людей, які живуть на цих територіях, не буде».

Ігор Голод

Офіційно
Міністерства закордонних справ Канади:
— Ми засуджуємо дії Росії, які зневажають міжнародні норми та створюють загрозу життям у Східній Україні. Канада занепокоєна ситуацією у Донбасі внаслідок аґресії Росії. З 2014 року, Канада виділила 750 млн CAD міжнародної допомоги Україні, в т. ч. кошти на розвиток, зусилля зі стабілізації та встановленню безпеки, та гуманітарну допомогу.

Посольство США в Україні:
— Вигоду від цих бутафорських «виборів» матимуть лише поплічники Росії на сході Україні, а не український народ. Мешканці Донбасу та світ мають відкинути результати цього фарсу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply