Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Окупанти домовилися з ДНР про постачання вугілля

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Окупанти домовилися з ДНР про постачання вугілля

Вугілля

Влада анексованого Криму провела перемовини з представниками самопроголошеної «Донецької народної республіки» (ДНР) про відновлення поставок на півострів вугілля, які припинилися через бойові дії на сході України. Про це повідомив Сергій Єгоров, «міністр палива та енергетики Криму», на засіданні кримського «уряду». «Сподіваюся, ми найближчим часом отримаємо гарну пропозицію з гарною ціною на поставку вугілля в Республіку Крим», — сказав п. Єгоров.

Він уточнив, що перемовини з ДНР було проведено за дорученням Сергія Аксьонова, «глави» Криму. «Міністр» також розповів про спекулятивний попит на вугілля на півострові серед населення. Зокрема, він зазначив, що максимальна ціна на вугілля не повинна перевищувати 8 426 RUR, однак, як стверджує чиновник, «дрібні спекулянти привозять вугілля до воріт громадян і завищують ціни». Сергій Єгоров також сказав, що Крим веде перемовини про постачання вугілля з Росією й вагони начебто вже йдуть на півострів. За його інформацією, населенню Криму потрібно приблизно 30 тис. т вугілля.
Незважаючи на домовленості між терористами з ДНР і «міністром» палива та енергетики Криму про постачання на півострів вугілля з територій, які контролюють сепаратисти, виконувати їх буде фактично неможливо. Про це заявив Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України. «Вивезти вугілля через територію зони Антитерористичної операції (АТО) — неможливо. Вивезти це вугілля через територію Росії, а потім через Керченську протоку — дуже важко, бо паром перевантажений через підготовку до зими. Зараз зрозуміло, що Крим буде замерзати, зрозуміло, що Україна не зможе поставляти стільки електроенергії, як раніше. У Криму виробляють усього 10 % споживаної на півострові енергії, 90 % постачає материкова частина України», — сказав він.
За словами п. Волинця, поставки вугілля можуть початися тільки в разі домовленостей сепаратистів із українською владою. «Хіба що буде на якомусь рівні знайдено компроміс, коли бойовики будуть вивозити вугілля, за яке шахтарям буде виплачена зарплата, виділена державна підтримка», — додав голова профспілки.
Через ситуацію на Донбасі Україна вже втратила шахти, де видобувається 300 тис. т вугілля на місяць. Представники незаконних збройних формувань контролюють 88 із 93 шахт, розташованих у Донецькій і Луганській областях. При цьому в реґіоні працює тільки 24 шахти.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply