Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Нові подробиці справи «діамантових прокурорів»

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Нові подробиці справи «діамантових прокурорів»
Віталій Касько

Віталій Касько

24 липня вийшов на волю Володимир Шапакін, перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ, котрий вніс заставу у розмірі 6,4 млн грн. 9 липня суд призначив
суму 3,2 млн грн, але рішення суду першої інстанції оскаржили в Апеляційному суді. І п. Шапакін доплатив ще 3,2 млн. Згідно з даними слідства, у щоденниках п. Шапакіна були знайдені дані про зберігання більш як 2 млн USD. Крім того, під час обшуків у Володимира Шапакіна знайшли вогнепальну зброю та наркотики.
Повідомляється, що по наркотиках справу вже внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Зазначимо також, що під час розгляду апеляції прокурор із команди Віталія Каська просив збільшити п. Шапакіну заставу до 30 млн грн. Проте Апеляційний суд збільшив заставу до 6,4 млн грн і на місяць продовжив термін тримання прокурора Шапакіна під вартою. Якби він не вніс додатково 3,2 млн грн — сидів би до вересня.
Як писав «Міст», 5 липня ц. р. СБУ провела обшук у Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури України (ГПУ). У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.
За даними слідства, вони вступили в корупційну змову й отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За «допомогу» в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали й отримали гривневий еквівалент 150 тис. USD. Підприємець Валерій Гібаленко виступав у цій схемі посередником.
При проведенні обшуків у прокурорів було виявлено понад 500 тис. USD готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати «діамантовими». Печерський райсуд Києва обрав п. Корнійцю та п. Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом унесення застави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply