Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

НБУ і ПБ виграли суди у пов’язаних із Коломойським компаній

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

НБУ і ПБ виграли суди у пов’язаних із Коломойським компаній

Національний банк України (НБУ) і «ПриватБанк» (ПБ) виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу і кіпрської компанії «Тровелко Холдінгз Лтд», які вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно, з рефінансуванню, яке НБУ видав ПБ. Метою вказаних позовів, а їх було близько 30, є звільнення від відповідальності не лише юридичних осіб, пов’язаних із колишніми власниками банку, котрі передали належне їм майно у заставу НБУ, а й фінансового поручителя — Ігоря Коломойського.
Ці справи розглядали суди всіх інстанцій починаючи з 2017 року. «Зауважимо, що Господарський суд м. Києва та Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і лише після того, як Касаційний господарський суд у складі Верховного суду висловив правову позицію на підтримку НБУ та ПБ і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора», — наголосили юристи НБУ.
Як писав «Міст, 18 грудня 2016-го уряд за пропозицією НБУ й акціонерів ПБ, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшої на українському ринку фінансової установи. Держава отримала 100 % в його капіталі, ПБ був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора EY. Тепер ПБ є найбільшим банком України з часткою ринку більше 35 %.
Проте 2017-го Коломойський оскаржив націоналізацію ПБ і згідно з рішенням Окружного адміністративного суду (ОАСК) Києва, прийнятим у квітні 2019 року, договір купівлі-продажу акцій ПБ, укладений між колишніми акціонерами банку та державою, визнали недійсним. Рішення ОАСК залишається чинним і на думку експертів, розв’язання цієї проблеми стане лакмусовим папірцем для президента Зеленського.
У ПБ також розкрили деталі позову проти Коломойського в суді США. ПБ ініціював судовий розгляд у суді штату Делавер проти колишніх співвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також інших фізичних і юридичних осіб.
ПБ вимагає відшкодувати збитки у розмірі кількох сотень мільйонів доларів, яких він зазнав у результаті різних дій, скоєних його колишніми власниками й їхніми наближеними особами Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом та Урієлем Лейбером, а також іншими компаніями, зареєстрованими у США. Підставою для позову до американського суду став ряд схем, які мають ознаки шахрайства й які, як вважають у ПБ, Коломойський і Боголюбов організували спільно з іншими відповідачами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply