Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Наруга над прапором

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Наруга над прапором

У Херсоні 26 серпня росіяни вимагали зняти українську державну символіку з пасажирського теплохода. Про це повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook Наталія Возаловська, голова Асоціації сільських, селищних рад Херсонської області. «На пасажирський теплохід «Арарат», капітаном якого є Сергій Колесник, разом із відпочивальниками піднялося троє гостей зі сусідньої Росії, вони одразу ж підійшли до матроса Івана Сироти з претензіями», — пише вона.

«Гостям не сподобалося, що на теплоході були наклеєні плакати з тризубом, прапор України, та ще від часу виборів висіла символіка Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода». Гості верещали: «Снімітє ето нємєдленно! Ето разжіганіє вражди между народамі», — уточнює п. Возаловська.
«Матрос пояснив, що це – не «бєзобразіє», а символіка України, затверджена Конституцією держави. А стосовно «бандєрщіни», то партія «Свобода» є парламентською партією. Її, як і Партії регіонів, символіка наклеєна, навішана та начеплена повсюди», — зазначила авторка повідомлення. Перед тим, як покинути теплохід, росіяни грізно попередили: «У нас вєздє связі, завтра ви уже нє работаєтє!»
«Наступного дня на теплохід прибіг Анатолій Донець, заступник начальника адміністрації портів, і почав із криками зривати символіку зі стін, засовуючи все до кишені: мовляв, це – «улікі». Анатолій Іванович потрясав якимось папірцем, чи-то з міськради, чи-то роздруківкою статті з Інтернету про невдоволення росіян — за криком було не зрозуміло», — пише п. Возаловська.
«Тут має висіти портрет Леніна! А ти, Іване Івановичу, навіщо хрестик нап’ялив? Ти що – у Бога віруєш? Усе, негайно пишіть заяви на звільнення за власним бажанням!» — цитує вона заступника начальника адміністрації портів.
«Наступного дня команді заборонили виходити в рейс, але після аргументованих і переконливих заперечень капітана, який працює в херсонському річковому порту вже 43 роки, теплохід усе ж таки випустили в рейс і змінили гнів на милість, наказавши писати заяви на звільнення за власним бажанням, але без дати», — підсумувала Наталія Возаловська.
А в Криму, на горі Замана, невідомі хулігани зірвали український прапор, установлений з нагоди свята 23 серпня, і вивісили на його місці червоний радянський стяг. Український прапор розміром 2 х 3 м виготовили у військовій швейній майстерні спеціально до Дня Державного прапора. Сорок військовослужбовців гірсько-піхотного батальйону окремої бригади берегової оборони встановили його на висоті 1 067 м над рівнем моря на горі Замана, яка розташована недалеко від траси Сімферополь-Алушта, у районі села Перевального. При цьому учасники пройшли шлях завдовжки п’ять кілометрів із крутими підйомами через ліс.
Однак через чотири дні якісь зловмисники замінили жовто-блакитний прапор на червоний — радянський із серпом і молотом. «Уранці 27 серпня виявили поламаний флагшток і наспіх установлений радянський прапор. Причому, це було більше схоже не так на прапор, як на брудну ганчірку. Звичайно, ми цього ж дня її зняли», — повідомили військові. Новий український прапор пошиють і заново встановлять на горі Замана вже за кілька днів.
Також у місті Береговому на Закарпатті невідомі особи спаплюжили український прапор. Як повідомила прес-служба ВО «Свобода», інцидент стався вранці 31 серпня. Зловмисники зняли стяг із флагштока, розташованого на площі Ференца Раконці, 4, біля штабу націоналістів, і підпалили його в кількох місцях, ідеться в повідомленні. Сплндрований стяг повісили на дерево біля офісу. Зараз справа перебуває на розгляді в міліції. Берегівська «Свобода» вимагає належного реагування на злочин і притягнення до відповідальності осіб, які вчинили наругу над офіційним державним символом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply