Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Надію Савченко таки заарештували

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

Надію Савченко таки заарештували

Верховна Рада України (ВРУ) 22 березня задовольнила три подання Генеральної прокуратури України (ГПУ) — на притягнення до карної відповідальності, затримання й арешт позафракційного депутата Надії Савченко за підозрою в плануванні теракту в будівлі парламенту.
Їй інкримінують підготовку до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змову про вчинення таких дій, підготовку до теракту, сприяння терористичним організаціям, замахам на життя державних діячів і незаконне носіння, зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв.
Сама ж підозрювана запевняє, що насправді хотіла влаштувати «політичну провокацію» та «сюрреалізм», а сама нікого вбивати не збиралася. Виходячи з її пояснень, зброю вона перевозила з окупованих територій не для теракту, а для того, щоб уберегти військових, мовляв, кожна вивезена одиниця зброї… не прилетить і
не розірветься по нашим солдатам. Надія також підтвердила наявність у матеріалах слідства мобільного телефону, яким вона користувалася з її «біоматеріалами», але і його, за словами Савченко, вона навмисно
підкинула.
Однак за версією правоохоронців, вона планувала свої злочини разом із Володимиром Рубаном, керівником організації «Офіцерський корпус», «із котрим познайомилася за невстановлених обставин». І саме в рамках розслідування щодо Рубана слідство отримало матеріали негласних слідчих дій щодо Надії Савченко. Згідно з поданням ГПУ, у встановлений час, але не пізніше 20 листопада 2017-го, Савченко вступила у змову з Рубаном, ватажками терористичної організації «Донецька народна республіка» Олександром Захарченком, Олександром Тимофєєвим та іншими з метою повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні. Для реалізації своїх намірів, за версією слідства, вони склали два сценарії плану дій.
Зокрема, депутат Савченко й інші співучасники планували в момент, коли в Раді зберуться всі нардепи, члени уряду та Президент, обстріляти весь урядовий квартал із ґранатометів, мінометів і вогнепальної зброї. Водночас підірвати кілька ґранат у самій будівлі парламенту, з використанням вибухових пристроїв і вогнепальної зброї вбити зазначених державних діячів, а також убити правоохоронців, котрі намагатимуться запобігти теракту.
Другий сценарій, за версією слідства, полягав у тому, що Савченко і її соратники мали намір уночі захопити будівлю ВРУ, розстрілявши охорону приміщення. Водночас із використанням мінометів, ґранатометів, вогнепальної зброї та вибухових пристроїв планували напасти на будинки та авто, повбивати державних діячів і лідерів політичних партій, зокрема: Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, секретаря Ради національної безпеки й оборони Олександра Турчинова.
Серед доказів у поданні значаться аудіо- та відеозаписи, арсенал зброї, мобільний телефон Blackberry з біологічними зразками особи жіночої статі, виявлений в автомобілі, який перевозив зброю 23 листопада 2017 року, а також «аркуш паперу з відбитком схеми сесійної зали», нібито намальованої особисто Надією Савченко, виявлений у кабінеті військової частини у Хмельницькому.
Після рішення ВРУ Савченко вирушила до готелю «Київ» поспілкуватися зі своєю сестрою Вірою та мамою. Потім повернулася в будівлю парламенту, де співробітники Служби безпеки України (СБУ) зачитали їй підозру. Після цього, у супроводі правоохоронців та журналістів, Надія Савченко вирушила пішки до будівлі так званого слідчого ізолятора СБУ в Аскольдовому провулку.
Апеляційний суд Києва розгляне скаргу захисту позафракційного депутата Надії Савченко на рішення Шевченківського районного суду Києва про її арешт 29 березня. Просить обрати їй запобіжний захід, не пов’язаний із арештом.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply