Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Мешканцям ОРДЛО дозволили голосувати на виборах до Держдуми РФ

Автор:

|

Серпень 10, 2021

|

Рубрика:

Мешканцям ОРДЛО дозволили голосувати на виборах до Держдуми РФ
Бігборд під Волновахою

Жителі Окремих території Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які отримали російські паспорти, зможуть дистанційно проголосувати на виборах до Державної думи Російської Федерації (РФ). Відповідний порядок дистанційного голосування затвердили у російській Центральній виборчій комісії (ЦВК).
Дистанційне електронне голосування, крім виборів до Держдуми РФ, призначених на 19 вересня ц. р., цього року будуть застосовувати на виборах депутатів різних рівнів, у т. ч. в окупованому Росією Севастополі.
Микола Булаєв, заступник голови ЦВК РФ, розповів, що цьогоріч вирішили дозволити людям, котрі отримали громадянство РФ у спрощеному порядку (мова йде саме про тих, хто проживають на територіях окупованого Донбасу) взяти участь у виборах. Згідно з постановою ЦВК, для участі у голосуванні реєстрація на території РФ не потрібна. Натомість для цього варто мати лише паспорт громадянина РФ, отриманий у спрощеному режимі.
Зауважимо, що мешканців окупованого Донбасу Кремль уже залучав до голосування. Так, улітку 2020-го, людей, які вже отримали російські паспорти, організовано вивозили в Ростовську область для голосування за поправки до російської конституції. За словами правозахисників, тоді число учасників вимірювали тисячами і голосування не було добровільним.
Інформацію про те, що Кремль спробує залучити мешканців ОРДЛО у цьогорічному голосуванні поширювали ще з березня цього року. Реагуючи на це, в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України закликали жителів окупованих територій не брати участі в цьому голосуванні.
Олег Ніколенко, речник МЗС, тоді заявляв, що участь у російських виборах мешканців Донбасу, як і мешканців тимчасово окупованого Криму, поставить під сумнів легітимність виборів, а результати такого голосування не визнаватимуть ні Україна, ні міжнародне співтовариство.
У самому Кремлі вже не раз заявляли, що не розглядають варіантів долучення окупованих українських територій Донбасу до складу РФ. Натомість видачу російських паспортів українським громадянам в ОРДЛО в адміністрації президента РФ характеризують як таку, що має «виключно гуманітарний характер і не може розглядатися як інструмент включення ОРДЛО до складу Росії».
Як повідомляв «Міст», Держдума РФ гарантувала Путіну недоторканність.

Андрій Стець, Zaxid.net

До слова
На трасі між Волновахою та Кураховим з’явився бігборд із натяком на цьогорічні вибори до Державної думи РФ. Мешканці окупованих територій Донбасу будуть брати участь у них як формальні «виборці». Бігборд встановили на узбіччі дороги між двома містами Донецької області на підконтрольній Україні території реґіону. На ньому зображені герої радянського фільму «Троє із Простоквашино» — пес Шарик, який тримає паспорт РФ та кіт Матроскін. Дивлячись на пса з російським паспортом, кіт Матроскін повторює свою крилату фразу — «Шарику, ти балбєс». Припускають, що з огляду на місце розташування та зміст бігборду, він адресований мешканцям окупованих територій, які мають російські паспорти. Частина російських опозиціонерів, зокрема, блогер Максим Кац, називають мешканців ОРДЛО «кадровим резервом», який путінська «Єдина Росія» може використати для покращення власних результатів на виборах.

About Author

Meest-Online