Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Ліцензія на крадіжку

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Ліцензія на крадіжку

Український міністр юстиції, як виявилося, їздить на вкраденому в Німеччині автомобілі, пише Der Spiegel. І це — не єдиний випадок: торгівлю краденими автівками в Україні узаконено на державному рівні, повідомляють автори публікації.

«Український парламент уславився своїми «роз­бірками». Розбіжності в поглядах нерідко усуваються за допомогою кулаків. І в більшості випадків ідеться не про політику, а про вигоду й збереження інтересів», — зазначається в статті.

Так нещодавно, пише тижневик, 450 народних представників вели запеклі дискусії з приводу автомобіля класу «люкс» із Німеччини вартістю 80 тис. EUR. Річ у тому, що Валерій Коновалюк, депутат Верховної Ради України, член провладної фракції, звинуватив Олександра Лавриновича (на фото), міністра юстиції України, у тому, що той роз’їжджає Києвом на викраденому в Німеччині автомобілі Mercedes-Benz GL 420. Як зауважує видання, пан Коновалюк уже давно вдається до нападок на міністра: обидва представляють протиборчі сторони в питанні про передачу одного мільярдного замовлення. Якщо подані депутатом Коновалюком докази не є сфабрикованими, то міністр юстиції має в службовому користуванні розшукуване Інтерполом авто.

Як пише Der Spiegel, автомобілем Mercedes GL 420 спочатку володіло двоє німецьких бізнесменів. Саме вони й повідомили про крадіжку торік. Як пізніше з’ясувала поліція, двоє чоловіків було залучено до організації контрабанди автомобілів у Східну Європу. Зокрема, і вищевказаного автомобіля. Причому вони не були справжніми власниками машини, бо автомобіль був наданий їм у лізинґ. Незважаючи на це, українська влада, яка затримала автівку на кордоні, вирішила залишити її в Україні.

«Звинувачення в бік міністра юстиції кидають тінь на українську владу, яка сприяє розгулу злочинності в Україні. Країні, яка не проти вступити до Європейського Союзу (ЄС), але вважає за краще заплющувати очі на організовану злочинність. Ще кілька років тому український уряд видав указ, що дозволяє конфісковувати й навіть продавати викрадені за кордоном авто», — зазначають автори. Німецькі слідчі давно вважають подібні правила ліцензією на крадіжку. Так звана російська мафія, яка з незапам’ятних часів діє на території колишніх радянських республік, отримала чудову можливість заробляти на продажі викрадених авто — разом із торгівлею наркотиками й людьми.

 Der Spiegel

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply