Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Крим опинився серед максимально невільних реґіонів світу

Автор:

|

Травень 08, 2021

|

Рубрика:

Крим опинився серед максимально невільних реґіонів світу

Крим опинився на 201-му місці з 210 у глобальному звіті про політичні права та громадянські свободи, опублікованому міжнародною правозахисною організацією Freedom House. АРК позначена як невільна, отримавши вкрай низький бал — сім. Стільки ж балів або ще менше отримали лише кілька країн і територій — Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Ґвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі.
Freedom House зазначає, що окупаційна влада АРК жорстко обмежує права кримців. «Жорстко обмежують політичні та громадянські права, блокують доступ до незалежних засобів масової інформації (ЗМІ), застосовують російське антитерористичне законодавство в політичному переслідуванні громадян, незгодних із діями окупаційної влади. Багато українців депортували або змусили покинули Крим», — зазначили експерти.
У документі також наголошується, що в Криму серйозно обмежена свобода ЗМІ. Журналістів за виконання своєї роботи переслідують, арештовують і саджають за ґрати.
Крім цього, строго обмежена й свобода зібрань. Публічні заходи не можна проводити без дозволу влади, а коментарі в соціальних мережах окупанти відстежують. «Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ заохочує жителів повідомляти про тих, хто висловлюють протест проти окупації, а атмосфера страху та залякування серйозно перешкоджає приватному обговоренню політичних питань», — констатують у Freedom House і додають, що ФСБ часто порушує кримінальні справи проти тих, хто критикує окупацію й обмеження кримських татар.
Як повідомляв «Міст», до Криму перекидають псковських десантників.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply