Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Крадіжки зі штрафмайданчиків

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Крадіжки зі штрафмайданчиків

У Львівській області розпочалася ревізія всіх транспортних засобів, що перебувають на штрафмайданчиках обласного Головного управління (ГУ) Міністерства внутрішніх справ (МВС). Про початок заходу поінформував Олександр Рудяк, начальник ГУ МВС у Львівській області. Приводом до нього стали результати інвентаризації, що виявила зникнення 148 автомобілів і 23 мотоциклів зі штрафмайданчика, розташованого в селі Солонці Пустомитівського району.

Як стало відомо, це були конфісковані транспортні засоби або такі, що потрапили в дорожньо-транспортні пригоди (ДТП). «Фактично всі автомобілі перебували на штрафмайданчику з 1997-го, а деякі — навіть із 1991 року. Зараз ми вже знайшли 70 автомобілів у різних місцях, у тому числі і в пунктах з прийому металобрухту. Від деяких транспортних засобів власники відмовилися через важкі пошкодження, отримані внаслідок ДТП. Охорону штрафмайданчиків здійснювали працівники міліції», — повідомив п. Рудяк.
Як пояснила Мар’яна Гайовська, начальник прес-служби прокуратури Львівської області, згідно з інструкцією, співробітники міліції мали передавати транспортні засоби, що перебувають на штрафмайданчику, як речові докази в райвідділи міліції.
«Зловживаючи службовим становищем, працівники міліції з метою особистої наживи почали розпоряджатися автомобілями на власний розсуд», — зазначила п. Гайовська. За її словами, прокуратура порушила карну справу за фактом зловживання службовим становищем, учиненого співробітником правоохоронних органів, що передбачає позбавлення волі на термін до десяти років.
Як повідомило джерело в прокуратурі Львівської області, яке побажало залишитися неназваним, автомобілі зі штрафмайданчика здавалися в металобрухт і на запчастини протягом кількох років: «Іноді власникам повертали автомобілі за 500 USD». Олександр Рудяк припустив, що «звинувачення в цій справі буде висунуте кільком особам».
Слід зазначити, що постраждалим у цій справі себе вважає й Зіновій Доктор, власник однієї з львівських мереж аптек, який разом із сином Юрієм був затриманий 2008 року біля однієї зі своїх аптек під час розвантаження партії трамадолу. У листопаді 2011-го Шевченківський районний суд Львова визнав його винним в організації збуту психотропних і наркотичних препаратів і засудив до дев’яти років позбавлення волі. До семи років був також засуджений Юрій Доктор. Однак засуджені оскаржили вирок, й Апеляційний суд Львівської області повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. Під час чергового засідання в Шевченківському райсуді Зіновій і Юрій Доктори заявили про підміну їхніх конфіскованих автомобілів. «У мене конфіскували Mercedes, а в сина — Audi Q7. На штрафмайданчику перебуває Audi старої комплектації, а міліція роз’їжджає на моєму автомобілі», — уточнив Зіновій Доктор.
У львівській міліції категорично спростовують факт підміни автомобіля. «До міліції надійшла заява від адвоката Зіновія Доктора щодо автомобіля. Була проведена перевірка, яка встановила, що його автомобіль – на місці (на штрафмайданчику. — Ред.) і цілий», — запевнив п. Рудяк.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply