Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Корупціонери віддають гроші цілком добровільно

Автор:

|

Серпень 15, 2018

|

Рубрика:

Корупціонери віддають гроші цілком добровільно

Артем Ситник, голова НАБУ

За перше півріччя ц. р. в чотирьох кримінальних провадженнях, які розслідує національне антикорупційне бюро України (НАБУ), особи, викриті в корупції, вирішили добровільно відшкодувати заподіяну шкоду. Про це йдеться в звіті НАБУ. Наприклад, у квітні 2018-го екс-заступник Адміністрації морських портів України визнав свою провину і в повній мірі відшкодував держпідприємству нанесені діями збитки (734 тис. грн).
Ще 73 млн грн відшкодувало приватне підприємство, викрите у корупційній діяльності на одному з держпідприємств. Упродовж звітного періоду зусиллями детективів НАБУ вдалося повернути «Харківобленерго» 33,2 млн грн, які вивели через схему переуступки права вимоги ряду комерційних компаній.
З метою відшкодування збитків НАБУ веде активну позовну роботу. Так, упродовж першого півріччя 2018-го визнані недійсними 79 угод на загальну суму понад 730 млн грн, рішення суду вступили в законну силу.
На підставі цих рішень держкомпанії можуть ініціювати стягнення коштів. У квітні 2018 року з таким позовом про стягнення 92 млн грн із «Воленс Трейд» до Господарського суду Києва звернулася «Укрзалізниця». Державний перевізник заявив про свої законні вимоги після того, як Верховний Суд врахував доводи НАБУ і визнав недійсною цю угоду», — пояснюється у звіті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply