Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Контррозвідка затримала генерал-майора, котрий працював на ворога

Автор:

|

Квітень 15, 2020

|

Рубрика:

Контррозвідка затримала генерал-майора, котрий працював на ворога
Валерій Шайтанов

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) провела резонансну спецоперацію з викриття високопоставленого аґента Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) у вищих ешелонах влади. Ним виявився Валерій Шайтанов, генерал-майор СБУ. Його підозрюють у державній зраді і скоєнні терористичних актів. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.
«На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це — надважливе викриття СБУ за всю історію Незалежності, — заявив Іван Баканов, голова спецслужби. — Ми не просто робимо СБУ більш ефективною, а й очищаємо її. Акцентуємо увагу на контррозвідці та питаннях державної безпеки. І будемо надалі захищати країну та виявляти зрадників, незалежно від того, які посади вони займають».
Як свідчать матеріали справи, Валерій Шайтанов перебував на аґентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. Останній є співробітником підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних і диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.
Валерій Шайтанов збирав і передавав російській стороні інформацію про обставини проведення окремих таємних операцій в районі проведення антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил, міжнародну співпрацю українських спецслужб у сфері національної безпеки й оборони, службовців керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ, а також вербував старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ. Вдалося зафіксувати його аґентурні зустрічі на території європейських країн.
Зараз тривають невідкладні слідчі дії. Проводять обшуки за місцями проживання та тимчасового перебування Шайтанова, а також громадян України, котрі підозрюють у належності до аґентурного апарату Єгорова. «Використовуючи своє службове становище Шайтанов отримував розвідувальну інформацію від старших і вищих офіцерів СБУ. У ході досудового розслідування визначать їхню причетність до розголошення інформації з обмеженим доступом. Вирішуються питання щодо оголошення Валерію Шайтанову підозри у скоєнні злочинів, передбачених ст. 111 (державна зрада) і ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України й обрання йому запобіжного заходу. Процесуальне керівництво за цим кримінальним провадженням здійснює Офіс Генерального прокурора України», — резюмували в спецслужбі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply