Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Затримали поплічника Єфремова і викрили суддю-корупціонера

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Затримали поплічника Єфремова і викрили суддю-корупціонера
Володимир Медяник

Володимир Медяник

Генеральна прокуратура України (ГПУ) в межах справи Олександра Єфремова, голови Партії реґіонів (ПР) у 2010-2014 рр., 7 серпня затримала наступного фігуранта, Володимира Медяника, колишнього народного депутата від ПР. Про це повідомив Юрій Луценко, генеральний прокурор.
Перед ПР луганчанин Медяник працював у складі фракції забороненої в Україні Комуністичної партії в міській раді Луганська. При цьому він провадив геть не «комуністичній» спосіб життя, зокрема, пересувався містом на розкішному Bentley. Із початком російсько-української війни на Донбасі сепаратист втік до Києва, де відкрив ресторан на Бесарабці.
8 серпня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому депутату від ПР у вигляді 60 днів утримання під вартою. Таким чином, суд задовольнив клопотання прокуратури щодо міри запобіжного заходу у повному обсязі. Адвокат п. Медяника заявив, що подаватиме апеляцію на таке рішення.

Микола Чаус

Микола Чаус

А детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 9 серпня викрили Миколу Чауса, суддю Дніпровського районного суду Києва в момент отримання великого хабара. Той вимагав за «вирішення» певного судового питання 150 тис. USD. Такий злочин передбачає позбавлення волі на термін від восьми до дванадцяти років із позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років, із конфіскацією майна.
Як повідомляє журналіст Юрій Бутусов, п. Чаус давно зажив собі слави «судді за викликом», ухвалюючи за гроші практично будь-які незаконні рішення. «Детективи НАБУ справді взяли на хабарі «легендарного суддю», — вважає Мустафа Найєм. — Микола Чаус займався вельми чутливими кейсами — системно працював проти активістів у 2013-2014 рр., залишився на своїй посаді після Майдану, вів справу Геннадія Корбана і навіть встиг скасувати розшук Юрія Іванющенка. Він обслуговував Адміністрацію президента Януковича та, вочевидь, може багато розповісти про те, як влаштовано ручне управління судами зараз».
Назар Холодницький, заступник генерального прокурора України і керівник САП, наголошує, що викритий у хабарі п. Чаус не може бути затриманий і взятий під варту через суддівський імунітет. Але він зазначив, що на місці передачі хабара судді вилучили скляну банку з грішми. «Ось саме так деякі служителі Феміди зберігають корупційні статки», — показав він світлину цієї банки у Facebook.

Консерва корупціонера

Консерва корупціонера

Керівник САП повідомив, що оскільки Верховна Рада України зараз перебуває на канікулах, тому не зможе оперативно розглянути відповідне подання про надання згоди на його затримання та взяття під варту, як це було з одеським суддею Олексієм Бураном. «Суспільство має нагальний запит щодо справедливого покарання корупціонерів. І прокурори САП, і детективи НАБУ роблять усе можливе, щоб притягнути цього й інших «недоторканих» до справедливої відповідальності. Але ми бачимо, що основною перешкодою для того, щоб вони постали перед судом, є стара законодавча система, яка ніяк не може відмовитися від «касти недоторканих», — наголосив п. Холодницький.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply