Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

ГПУ розкрила обставини силового розгону Майдану

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

ГПУ розкрила обставини силового розгону Майдану
Віктор Шокін, генеральний прокурор України

Віктор Шокін, генеральний прокурор України

Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ) заявило про розкриття обставин організації та здійснення штурму Майдану під виглядом антитерористичної операції (АТО) в центрі Києва у ніч на 19 лютого 2014 року. Слідчі виявили, що підготовку до застосування сил і засобів АТО було організовано ще в січні. «Безпосередній план силового розгону учасників мітинґу, розроблений на виконання злочинної вказівки екс-керівництва держави спільно колишніми очільниками Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Служби безпеки України (СБУ), передбачав повну зачистку від мітинґувальників Майдану Незалежності, прилеглих вулиць і проведення силової фази АТО в будівлі Федерації профспілок України. Своєю чергою залучені «тітушки» після витіснення протестувальників до Михайлівської площі мали розсіювати їх і розганяти. За таких обставин організатори чітко усвідомлювали, що такі наміри призведуть до великої кількості постраждалих і жертв, але свідомо йшли на це», — повідомила прес-служба ГПУ.
Для цього, за твердженням слідства, формально створили «видимість організації та проведення АТО» — зупинили метрополітен, блокували трансляцію частини каналів, відімкнули світло у центрі Києва. «З 19-ї години 18 лютого до шостої години 19 лютого 2014 року співробітниками органів внутрішніх справ і СБУ незаконно було здійснено спробу силового розгону мітинґувальників, у результаті чого внаслідок надмірного застосування фізичної сили, спеціальних засобів, спецтехніки та прихованого застосування вогнепальної зброї було вбито десятьох осіб, а 64-м особам було заподіяно тілесні ушкодження», — йдеться у заяві.
«Незважаючи на знищення з метою приховування злочинних дій документів, відеоматеріалів, інших відомостей, що стосувалися спецоперації з розгону мітинґувальників, слідчим вдалося реконструювати хронологію подій і зібрати достатні докази для підозри колишніх високопосадовців в організації та здійсненні силового розгону мітинґувальників за вищеописаних обставин», — додали в ГПУ.
За підсумками розслідування повідомлено про підозру екс-президенту України Віктору Януковичу, керівникам МВС України Віталію Захарченку та Віктору Ратушняку, та ще окремим головам силових органів часів Януковича. Підозрюваних оголошено в розшук. ГПУ заявила також про притягнення до карної відповідальності «тітушок» та їхніх організаторів — повідомлено про підозру 12-м особам, суд триває щодо чотирьох осіб, ще вісьмох оголошено в розшук. У лютому 2014-го під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад 100 осіб, сотні людей були поранені, найбільше — 20 лютого.
22 вересня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що за злочини, скоєні проти активістів Євромайдану, вже покарано більше 120 осіб. Він також зазначив, що серед притягнутих до відповідальності є ті, хто безпосередньо брав участь у вбивствах, а також ті, хто видавав зброю зі складів МВС «тітушкам», або брав участь в організації «тітушок». Разом із тим п. Аваков уточнив, що це — тільки ті випадки, які розслідувало МВС, а ширшу інформацію має ГПУ.

До слова
Арсена Клінчаєва, луганського сепаратиста та лідера радикальної організації «Молода гвардія», котрий причетний до організації захоплення Луганської обласної державної адміністрації 9 березня 2014 року, 7 жовтня побили у Києві. Сепаратиста побили біля під’їзду його будинку троє невідомих. Наразі він у важкому стані перебуває в лікарні. У вересні минулого року, на запитання журналістки, чому він у Києві, а не в Росії, п. Клінчаєв ударив журналістку й облаяв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply