Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

ГПУ перевіряє законність надання громадянства Новинському

Автор:

|

Серпень 09, 2018

|

Рубрика:

ГПУ перевіряє законність надання громадянства Новинському

Вадим Новинський

Генеральна прокуратура України (ГРУ) перевіряє законність надання українського громадянства народному депутату Вадиму Новинському. Про це йдеться в рішенні Печерського районного суду Києва, прийнятому минулого тижня.
Зазначається, що в ГПУ виникли обґрунтовані сумніви вважати, що в матеріалах справи про прийняття п. Новинського до громадянства України немає указу президента Януковича від 29 травня 2012 року з оригіналом підпису. «Крім цього, у ході досудового розслідування необхідно досліджувати справжність підписів і написів від імені Новинського в документах, які стали підставою для надання йому громадянства України», – йдеться в рішенні суду.
Суд задовольнив клопотання прокурора та дозволив вилучити оригінал справи про прийняття до громадянства Вадима Новинського, який є в Головному управлінні Державної міґраційної служби (ДМС). Відповідне клопотання було подане в межах розслідування незаконного позбавлення волі архієпископа Олександра (Драбинка), особистого помічника вже покійного митрополита Київського і всієї України Володимира.
У партії «Опозиційний блок», до якої належить депутат, переконують, що п. Новинський отримав громадянство законно. «Історія з отриманням українського громадянства народним депутатом від «Опозиційного блоку» Новинським має давнє коріння. Ще в грудні 2016 року опозиційний політик продемонстрував із трибуни Верховної Ради (ВРУ) лист за підписом міністра економіки Петра Порошенка з проханням про надання йому громадянства за особливі заслуги перед Україною. Всі численні перевірки лише підтвердили законність отримання Вадимом Новинським українського громадянства», — йдеться в повідомленні прес-служби партії. А сам депутат нагадав, що ДМС уже начебто підтверджувала законність надання йому українського громадянства 2016 року й оприлюднив копію листа з цього приводу.
Нагадаємо, що п. Новинський — один з найбагатших людей України, йому належить «Смарт-холдинг», який об’єднує цілу низку підприємств. Серед активів бізнесмена є велика частка в «Метінвесті» й агрохолдингу HarvEast, нафтогазова компанія Regal Petroleum, Херсонський суднобудівний завод, Чорноморський суднобудівний завод тощо.
Президент-утікач Янукович надав Вадиму Новинському громадянство України в травні 2012 року, напередодні дня народження російського бізнесмена «за видатні заслуги перед Україною». Але досі немає даних про вихід п. Новинського з громадянства Російської Федерації, а вся його має російське громадянство.
Як писав «Міст», 8 грудня 2016-го Верховна Рада позбавила депутат Новинського імунітету. Його звинувачують в утриманні під вартою помічника покійного митрополита Володимира з метою змусити його зректися престолу. У цій справі також оголосили підозру Януковичу і екс-міністру Віталієві Захарченку.
За версією слідства, колишній президент хотів, щоб митрополита Володимира на чолі Української православної церкви замінив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Пуканич). Для тиску на митрополита Володимира викрали його особистого секретаря Олександра Драбинка. Викрадення за наказом Януковича організували міністр Захарченко та начальник київської міліції Валерій Коряк. Вони змусили владику Драбинка підписати заяву про охорону. Працівники «Грифону» потім 170 днів утримували архієпископа під Києвом. Вказівки про його переміщення нібито віддавав сам Новинський. Справу проти себе він називає сфабрикованою.
А нещодавно ім’я цього народного депутата додали до бази «Миротворця». Автори анкети Вадима Новинського називають його «відповідальним за поширення кремлівської пропаганди у вигляді так званого «русского міра» від імені Української православної церкви Московського патріархату».

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply