Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

ГПУ опублікувала висновки щодо Іловайського котла

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

ГПУ опублікувала висновки щодо Іловайського котла

Військова прокуратура завершила розслідування обставин Іловайської трагедії 2014 року. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ). «У зазначеному провадженні, крім іншого, досліджуються обставини Іловайської трагедії, а також причини та наслідки, за яких відбулися ці події. Дослідження обставин Іловайської трагедії загалом завершено», — йдеться в повідомленні.
Водночас, наголосили в ГПУ, кінцеве процесуальне рішення в карному провадженні приймуть після забезпечення виконання вимог ст. 2 Кримінально-процесуального кодексу України щодо повного та неупередженого розслідування, а також притягнення до карної відповідальності всіх винних осіб.
Зібрані докази й експертизи встановили, що з травня по липень 2014-го сили антитерористичної операції (АТО) провели ряд успішних операцій зі звільнення населених пунктів Донецької та Луганської областей від бойовиків терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».
11 серпня 2014 року керівництво АТО віддало наказ, на виконання якого командуванням сектора «Б» розробило план, одним зі завдань якого було блокування силами Збройних сил України (ЗС) і зачистка міста Іловайськ від незаконних збройних формувань. До бойової операції були залучені сили окремих добровольчих батальйонів. «Відповідно до зазначених наказу та плану, які були повністю обґрунтовані, передбачалося взяти міста Іловайськ разом із контролем північних околиць міста Макіївка, що мало призвести до встановлення контролю над шляхами постачання і в подальшому дозволяло оточити та звільнити місто Донецьк від терористів», — розповіли в ГПУ.
У третій декаді серпня 2014-го, як повідомляють в ГПУ, керівництво ЗС Російської Федерації (РФ) організувало пряме вторгнення регулярних російських підрозділів на територію Донецької області з одночасними артилерійськими обстрілами позицій ЗС України з території РФ.
«Наймасштабніше вторгнення відбулося в ніч на 24 серпня 2014 року. Сили вторгнення ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3,5 тис. особового складу; до 60 танків; до 320 БМД (БМП); до 60 гармат; до 45 мінометів; 5 ПТРК», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що в результаті раптового вторгнення 24-25 серпня батальйони Міністерства внутрішніх справ України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Національної гвардії України «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення значно переважаючих за чисельністю сил ворога.
Слідство підтвердило, що впродовж 26-28 серпня 2014-го лише між керівником АТО Віктором Муженком і заступником начальника Генерального штабу (ГШ) ЗС РФ Миколою Богдановським відбулося 12 телефонних розмов, за результатами яких російська сторона надала гарантії безпечного виходу українських військових із оточення в не бойовому ладу за узгодженими маршрутами.
29 серпня 2014 року колони українських військових розстріляли впритул. При цьому загинули 366 українських бійців, 429 отримали поранення різного ступеню важкості, 300 потрапили в полон, ЗС України зазнали значних втрат озброєння та військової техніки на суму майже 300 млн грн.
У ГПУ повідомили, що причинами великих втрат під Іловайськом стали, по-перше, низький рівень боєготовності та боєздатності ЗС України, по-друге, численні факти дезертирства, самовільного залишення місць несення військової служби та невиконання наказів начальників, серед особового складу в українській армії в той період; окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій, які не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв’язку з настанням важких наслідків — загибелі українських військових і втрати озброєння та військової техніки.
На минулому тижні Віктор Муженко, начальник ГШ ЗСУ, заявив, що 2014 року Іловайськ не мав стратегічного значення, тому туди відправили добровольчі батальйони, а не підрозділи ЗС України. А нещодавно Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй із прав людини опублікувала свій звіт про події під Іловайськом влітку 2014 року, в якому вимагала від влади України поновити розслідування порушень прав людини серед мирного населення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply