Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

ГПУ офіційно звинуватила Росію в Іловайському котлі

Автор:

|

Серпень 17, 2017

|

Рубрика:

ГПУ офіційно звинуватила Росію в Іловайському котлі

Генеральна прокуратура України (ГПУ) оприлюднила результати розслідування причин Іловайського котла. За даними відомства, керівництво Збройних сил (ЗС) Російської Федерації (РФ) організувало пряме вторгнення регулярних російських підрозділів на територію Донецької області з одночасними артилерійськими обстрілами позицій ЗС України з РФ.
Наймасштабніше вторгнення сталося в ніч на 24 серпня 2014 року. Сили вторгнення ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3,5 тис. військових особового складу, до 60 танків, 320 бойових машин піхоти, до 60 гармат, 45 мінометів, п’ять протитанкових ракетних комплексів. «29 серпня 2014-го після безпосередньої вказівки і за наказом командування генерального штабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових заразом із трьома полоненими російськими десантниками», — йдеться в розслідуванні.
Також у ГПУ назвали, які саме злочини скоїли російські військові, а також командири ЗС РФ. «За таких обставин було скоєне віроломне вбивство 366 українських вояків, 429 отримали поранення різного ступеня важкості, 300 потрапили в полон. ЗС України зазнали значних втрат озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн», — йдеться в повідомленні.
За результатами слідства і на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру Миколі Богдановському, першому заступнику начальника Генерального штабу (ГШ) ЗС РФ у скоєнні карних злочинів — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, ведення агресивної війни, порушення законів і звичаїв війни, пов’язані з умисним вбивством. «Зазначений чиновник безпосередньо здійснював командування і контроль підрозділів ЗС РФ під час їхнього вторгнення на територію України в серпні 2014 року і спільно з іншими особами організував віроломне вбивство українських воїнів біля м. Іловайськ», — зазначили в ГПУ.
Слідство довело, що 26-28 серпня 2014 року тільки між Віктором Муженком, начальником українського ГШ, і російським генералом Богдановським відбулося 12 телефонних розмов, за результатами яких російська сторона надала гарантії безпечного виходу українських військових з оточення в не бойовому порядку за узгодженими маршрутами.
Додатковою гарантією безпечного виходу мали стати три захоплені в полон російські десантники, щодо яких була домовленість передати їх представникам ЗС РФ після виходу з оточення. Під час перемовин представники ЗС РФ навмисне затягували час для облаштування тактично вигідних вогневих позицій по маршруту руху українців.
«За результатами розслідування аґресивної (гібридної) війни РФ проти України вже притягнуті до карної відповідальності за вчинення зазначених злочинів 89 осіб, у т. ч. 43-є громадян РФ, серед котрих 20 посадових осіб, у т. ч. 11 осіб із числа керівництва ЗС РФ (міністр оборони РФ Сергій Шойгу, його перший заступник Валерій Герасимов і ще дев’ятеро генералів). Зазначених осіб оголошено в розшук, судом наданий дозвіл на їхнє затримання», — сказано у звіті ГПУ. До суду спрямовано 41 обвинувачувальний акт стосовно 45 осіб. Вироками українських судів 25 осіб уже засуджені, у т. ч. дев’ятеро громадян РФ, з них троє військовослужбовців ЗС РФ.
Відтак, Україна спрямувала матеріали справи про масове вбивство українських військових під Іловайськом до Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди). Також Головна військова прокуратура спрямувала зібрані докази ведення РФ аґресивної війни проти України і фінансування тероризму до Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції України, аби вони, своєю чергою, використали їх у своїх позовах проти РФ у Міжнародному суді Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Європейському суді з прав людини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply