Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Глава ОПУ замахнувся на українську мову

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

Глава ОПУ замахнувся на українську мову
Андрій Богдан

Андрій Богдан, керівник Офісу президента України (ОПУ), заявив, що в разі повернення Луганська та Донецька, їм можна було б дозволити офіційно використовувати російську мову як реґіональну. Про це він повідомив в інтерв’ю інформаційній аґенції «РБК-Україна», яке було опубліковане 1 липня. «Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державна — українська, реґіональна — російська і за умови, що після цього вони — територія України», — сказав чиновник.
На запитання, чи розуміють в ОПУ силу прецеденту, і чи не призведе це до ланцюгової реакції, п. Богдан відповів: «Давайте ще угробимо 15 тис. наших громадян у війні?.
Водночас глава ОПУ уточнив, що він загалом проти ідеї зробити російську другою державною. «Ні. Я сам зі Львова, у мене ж там «бандерівці», я — за українську мову і за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, хоча треба вирішувати».
На ці слова миттєво відреагував голова ВРУ. Він нагадав, що парламент зовсім нещодавно ухвалив закон про єдину державну мову. «Я зі здивуванням прочитав інтерв’ю керівника ОПУ, в якому він заявив, що нова команда має намір повернути реґіональні мови, — заявив Андрій Парубій. — Хочу наголосити, що ВРУ зовсім нещодавно ухвалила закон про єдину державну мову, і ми не дозволимо повертатися до часів закону «Колесниченка-Ківалова», який під виглядом реґіональних мов мав на меті просто знищити українську в Україні».
Після цього Руслан Стефанчук, представник президента у ВРУ наголосив, що заява Андрія Богдана про реґіональний статус російської мови на Донбасі є його особистим баченням. Він також зазначив, що позиція керівника ОПУ не відображує позицію партії «Слуга народу». «Для нас визначальним є положення ст. 10 Конституції, згідно з якою єдиною державною мовою є українська мова», — резюмував п. Стефанчук.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply