Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Гібридна війна триває

Автор:

|

Березень 06, 2021

|

Рубрика:

Гібридна війна триває
Олексій Данилов

Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив, що тільки Путін може завершити війну в Україні. «До того часу, поки цей чоловік не ухвалить рішення про закінчення війни, яку Російська Федерація (РФ) уже сім років веде на території України, ніякі домовленості ні з ким працювати не будуть», — зазначив він і додав, що єдиним завданням Кремля є знищення України. «Ми маємо обов’язково виграти війну. І зараз час працює не на РФ, а на український народ», — упевнений чиновник.
Своєю чергою, Олексій Резников, віцепрем’єр і міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, повідомив, що РФ готувала провокацію з передаванням Україні полонених. «Росіяни зробили такий виверт: сказали, що буде дев’ять, а потім чотири особи, але їх будуть нібито віддавати Україні поза мінським і нормандським форматами. Вони сказали, що віддадуть тому, хто свято вірить у мінські угоди, і назвали прізвище одного народного депутата», — поінформував він.
Україна на цю пропозицію не пристала і не пристане. «У жодному разі. Якщо вони вважають, що хочуть віддати наших полонених, ми всіх заберемо. Леонід Кравчук готовий зустрічати разом із Людмилою Денисовою, уповноваженою Верховної Ради з прав людини, у будь-якому місці, на будь-якому контрольному пункті в’їзду/виїзду забрати людей і надати їм медичну допомогу. Ми готові забрати всіх наших без будь-яких умов та обмежень», — запевнив урядовець.
Він також заявив, що окупований Донбас зараз опинився на межі екологічної катастрофи міжнародного масштабу. Територіям загрожує забруднення повітря, води і ґрунту. За словами п. Резникова, забруднення відбувається через вибухи великої кількості боєприпасів і затоплення копалень. Крім цього, існує загроза радіаційного забруднення, позаяк окупаційна влада два роки тому припинила відпомповувати воду зі штольні «Юнком», де 1979-го проводили ядерні випробування. Вважається, що забруднена радіацією вода вже підступає до питних горизонтів. «Україна звернулася до МАГАТЕ щодо можливості формування групи експертів для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на окупованих територіях. До 2014 року там перебувало понад 1 тис. джерел іонізуючого випромінювання. Але питання в тому, чи пропустять експертів російські окупаційні війська», — зазначив він і наголосив, що на інших закритих шахтах також перестали відпомповувати воду, а на діючих порушують екологічні норми.
Крім цього, віцепрем’єр повідомив, що учасниками цієї російсько-української війни стали 400 тис. українців. Майже 14 тис. із них загинули. Він наголосив, що наслідком агресії РФ стала тимчасова окупація двох українських реґіонів — Криму та Севастополя, захоплених російсько-терористичними військами повністю. А також руйнування ще двох реґіонів — Донецької та Луганської областей, окупованих частково. Урядовець також нагадав, що майже 400 тис. осіб пройшли примусову російську паспортизацію в окупованих районах Донбасу. «А в Криму примусова паспортизація є тотальною, вона торкнулася майже 2,5 млн громадян України», — уточнив він.
Георгій Тука, колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, пояснив, що Кремль пішов на конфронтацію з колективним Заходом із двох причин, зокрема, й через значне роздратування діями керівництва України. За його словами, перша причина конфронтації полягає в необхідності об’єднання електорату напередодні чергових парламентських виборів у РФ і проблеми з рейтинґом панівної партії. «Не є таємницею, що хоча й рейтинґ «Єдиної Росії» не обвалився, але він менший, ніж нинішня присутність депутатів від цієї фракції в Державній думі РФ. Отже, фактично, якщо нічого не запроваджувати, то в майбутньому складі парламенту єдиноросів буде менше, ніж зараз. Це неприпустимо з точки зору ідеологеми теперішньої Росії», — вважає п. Тука. За його оцінками, щоб виправити ситуацію, Кремль вдасться до старого, як світ прийому — пошуку зовнішнього ворога. На його роль призначили колективний Захід. В цьому контексті ексурядовець зауважив, що рівень «промивання мізків» росіян на пропаґандистських телеканалах перейшов усі межі.
Друга причина конфронтації полягає в тому, що російська влада зараз відчуває велике роздратування. «Після перемоги Зеленського у росіян були величезні сподівання, що їм вдасться цю неосвічену, недосвідчену і мало пристосовану до політичного життя людину привести до свого порядку денного. А зараз вони бачать, що цього не вдається», — констатував Георгій Тука.
Водночас він зауважив, що це сталося не стільки заслугами самого президента, скільки завдяки громадянській позиції українців. «В Україні існує велика кількість пересічних громадян, котрі не дозволять зробити кроки, яких прагне Кремль, будь-кому». Ще одним приводом для роздратування Кремля чоловік назвав програш Дональда Трампа на президентських виборах у США.
А от Олег Жданов, український військовий експерт, вважає, що РФ не зможе влаштувати широкомасштабний наступ і рушити на Україну з об’єктивних причин. Проте ситуація на Донбасі буде загострюватися. «Наскільки далеко може зайти Москва? Тільки збільшити кількість обстрілів і заподіяти нам втрати, — зауважив він. — Фактично припинення вогню закінчилося з початку листопада 2020-го, але зараз ми зазнаємо втрат. Уже спостерігаємо конфронтацію на лінії розмежування. Чим далі, тим буде гірше».
На думку фахівця, країна-аґресор зараз має лише два важелі впливу на Україну: активізація бойових дій і пропаґандистські заходи на окупованих територіях. «Іншого інструменту у Кремля немає — тільки завдання нам втрат на фронті та проведення політичних заходів на кшталт форуму «Російський Донбас», — запевнив він.
За оцінками п. Жданова, широкомасштабний наступ Росії у ситуації, що склалася, неможливий. Передусім тому, що це фактично означатиме зрив «Мінська». «Лінія розмежування зафіксована, офіційно встановлена, й якщо РФ рушить свої окупаційні війська вперед, їх звинуватять у зриві мінських домовленостей», — наголосив він.
Раніше «Міст» розповідав про нову інвазію гібридних бойовиків.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply