Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

ФСБ катує затриманих в окупованій АРК

Автор:

|

Липень 28, 2020

|

Рубрика:

ФСБ катує затриманих в окупованій АРК

Співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) та інших правоохоронних органів в окупованій Росією Автономній Республіці Крим (АРК) для того, щоб змушувати людей давати свідчення, застосовують тортури, зокрема, побиття, удари електричним струмом та удушення. Про це йдеться у нещодавно опублікованій доповіді Антоніу Гуттереша, генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Нікого з винних так і не притягнули до відповідальності в жодному з випадків катувань і жорстокого поводження, зафіксованих місією ООН в АРК. Суди або повністю ігнорували скарги жертв на катування та жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводили формально та завершили без висунення жодних обвинувачень.
У своїй доповіді генеральний секретар ООН наголосив, що ризик катувань і жорстокого поводження є особливо високим під час свавільних арештів та тримання під вартою без зв’язку зі зовнішнім світом. У задокументованих випадках після надходження потерпілих до Сімферопольського слідчого ізолятора або інших ізоляторів тимчасового тримання медичний персонал зазвичай відмовляв їм у огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень. «Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокому поводженню на очах у їхніх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів», — підкреслив він.
Відтак керівник ООН вимагає від РФ притягнути винних до відповідальності та швидко й ефективно розслідувати всі заяви про катування, жорстоке поводження, свавільні арешти та затримання в окупованому Криму. В ООН нагадали, що заборона катувань і жорстокого поводження є абсолютною та не передбачає жодних винятків.
Українська служба Deutsche Welle

До слова
Із початку окупації Росією кримського півострова 2014 року там безвісти зникли 45 осіб. За словами Таміли Ташевої, заступниці постійного представника президента України в АРК, насильницькі зникнення в анексованому Криму — один зі злочинів, які скоюють окупанти. «Такі злочини РФ здійснює як на своїх територіях, коли тисячі людей у Чечні стали жертвами насильницьких зникнень, так і на окупованих», — зазначила вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply