Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Експерти заявили, що Володимир Івасюк не міг повіситися самостійно

Автор:

|

Червень 19, 2019

|

Рубрика:

Експерти заявили, що Володимир Івасюк не міг повіситися самостійно
Володимир Івасюк

Проведення судової експертизи встановило, що відомий український композитор Володимир Івасюк, якого знайшли повішеним у лісі, не міг це зробити самостійно. Про це 13 червня повідомив Олександр Рувин, голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
«Прокуратура Львівської області звернулася до нас з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979 року. Перед нами було завдання встановити, чи міг він накласти на себе руки сам, чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови — в травні у цьому ж лісі на такому ж дереві — і провели слідчі експерименти», — розповів фахівець.
За його словами, експеримент поділили на три етапи: перший — визначити, чи міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав’язати ремінь від плаща й опинитися в зашморгу; друге — визначити, чи міг він зробити це за допомогою когось другого, й яка саме допомога при цьому була необхідна.
Крім цього, за словами п. Рувина, знайшли добре натреновану людину, котра за зовнішніми характеристиками відповідала п. Івасюку. «Слідчий експеримент встановив, що композитор не міг сам цього зробити і навіть натренований чоловік, котрого ми залучали, а він підтягується однією рукою, також зав’язати самостійно пояс і залізти в зашморг не зміг», — зазначив він.
Також провели слідчий експеримент із використанням підставок, драбини, крісел, хоча їх на місці події не знаходили, але вони могли там бути. «Ми провели кілька різних експериментів, які показали, що Івасюк самостійно опинитися в цьому зашморгу не міг. У нього були помічники — люди, котрі сприяли цьому. Щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібно ще дві людини, без драбини або підставки, щонайменше, троє. Ми це точно встановили, а результати експертизи передаємо в прокуратуру Львівської області для прийняття відповідних процесуальних рішень», — додав п. Рувин.
Нагадаємо, що композитора Володимира Івасюка 18 травня 1979 року знайшли повішеним у Брюховецькому лісі під Львовом. Слідство висунуло єдину версію — самогубство внаслідок тривалого психічного розладу. Справу прокуратура закрила за відсутністю складу злочину за два місяці — 18 липня 1979-го. Але 12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України розслідування смерті композитора Івасюка відновила.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply