Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Екснардеп фінансував ДНР і крав артефакти

Автор:

|

Липень 20, 2022

|

Рубрика:

Екснардеп фінансував ДНР і крав артефакти
Вилучені артефакти

Аґенти Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили Валерія Горбатова, колишнього народного депутата України, який раніше очолював Раду Міністрів Автономної Республіки Крим (АРК), у фінансуванні терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) і крадіжці тисяч артефактів.
За даними відомства, Горбатов продовжував здійснювати підприємницьку діяльність на окупованих територіях України та сплачував окупантам «податки». Також він має тісні зв’язки з Сергієм Аксьоновим, головою окупаційної адміністрації АРК, з яким має спільний бізнес. А дружина Аксьонова надавала йому доручення на право користування своїм майном.
Крім цього, Горбатов має безпосередній стосунок до діяльності Горлівської паперової фабрики та фірми «Благодійний союз», які працюють на тимчасово окупованій території України та фактично фінансують незаконні збройні терористичні формування. «Фірми, афілійовані з Валерієм Горбатовим, діють і в тимчасово окупованому Криму. Для того, щоб не «світитися» особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, небожа й інших довірених осіб», — розповіли у ДБР.
Олексій Сухачов, директор відомства, наголосив, що слідчі зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, спрямованих на повалення конституційного ладу в Україні, зміну її кордонів або державного кордону та виправдання аґресії проти України.
За оперативними даними, колишній депутат утік із Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської аґресії. Аґенти ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, які належать колаборанту, виявили більше 6 тис. одиниць історичних та культурних цінностей. Частина колекції перебувала у попередньо підготовлених «секретних кімнатах» офісних приміщень.
Згідно з висновками експертів Національного музею історії України, історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя. Так, під час обшуків виявили скіфські мечі акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчуги ХІІ ст., шоломи епохи еллінізму і посуд Трипільської культури. За попередніми даними, колекція коштує кілька мільйонів доларів.
За скоєні злочини Горбатову загрожує покарання до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років і з конфіскацією майна.

Катря Юськів, «Кореспондент»

До слова
За офіційними даними, кількість маріупольців, які загинули від рук рашистських окупантів і бойовиків ДНР, становить більш ніж 22 тис., але Вадим Бойченко, мер міста, вважає, що справжня кількість жертв може бути набагато більшою. Про це міський голова повідомив під час брифінгу у середу, 22 червня. «Це в рази більше, ніж зробила нацистська Німеччина за два роки окупації», — зазначив він. Міський голова та його радник не раз повідомляли, що точна кількість загиблих жителів Маріуполя навряд чи стане колись відомою, позаяк окупанти всіма способами намагаються приховати свої військові злочини. Зокрема, руйнують будинки, не виймаючи з-під завалів тіла загиблих.

About Author

Meest-Online