Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Донбаських гірників вивозять у Якутію

Автор:

|

Жовтень 10, 2021

|

Рубрика:

Донбаських гірників вивозять у Якутію
Донбаські гірники

Російський вуглевидобувний холдинг «Колмар» вивіз у Якутію з окупованого Донбасу майже 2 тис. шахтарів. Вони працюватимуть на тамтешніх копальнях. Про повідомив Артем Левін, керівник підприємства. Він пояснив, що «Колмар» відмовляється від вахтового принципу роботи, коли працівників змінюють що два тижні. «Ми допомогли шахтарям отримати російські паспорти, поселили їх в м. Нерюнгри», — поділився посадовець.
З окупованого Донбасу з 2014 року виїжджають працездатні фахівці. «У нас є три шляхи, — розповів 54-річний Віктор із Донецька. — Їхати в неокуповану Україну, Росію або залишатися. Але тут нормальні гроші платять лише у війську, треба воювати проти українців».
Відтік кадрів із окупованих територій офіційно визнають й окупаційні адміністрації. Сергій Голощапов, ватажок терористів із Макіївки звернувся до жінок міста та попросив не відпускати чоловіків на заробітки.
Нестачу людей відчувають і російсько-терористичні війська. З літа в Донецьку розклеюють оголошення, запрошують до лав бойовиків. За війну проти України обіцяють уніформу, триразове харчування, комунальні пільги.
Зарплата початківця становить 15 тис. RUR. Додатково платять по 1,6 тис. RUR за обстріли воїнів Збройних сил України. До своїх лав приймають без паспортів, наркозалежних, пияків, а також колишніх засуджених.
Нещодавно на окупованій Донеччині підняли зарплати бюджетникам і пенсії. «Цього не відчув ніхто, — бідкається Олена Сохар із Донецька, — Бо одночасно на 17 % здорожчали комунальні послуги. На 15 % зросли ціни на харчі. Середня зарплата в Донецьку становить 8 тис. RUR. Їх ледь вистачає на одну людину на місяць. Тільки на харчування та комірне.
У місті багато оголошень про вакансії в комунальній сфері, торгівлі та для сантехніків чи слюсарів. У трамвайне депо № 3 Донецька потрібні мийник-прибиральник рухомого складу, за це пропонують 3 748 RUR. Підсобнику обіцяють 3 470 RUR, слюсарям-ремонтникам — 4 640 RUR плюс премія. Найбільше готові платити ковалю на електричних молотах і пресах — 6,6 тис. RUR плюс премія.
Масово звільняються працівники Донецької залізниці. Їдуть у вільну частину України або до РФ. Вивозять сім’ї. «За останні пів року звільнилися 70 залізничників, — діляться місцеві. — Люди йдуть цілими бригадами. Їдуть працювати на будівництва в Росію. Залишилися пенсіонери, яким нікуди подітися. Нещодавно машиністам підняли зарплати на 2-3 тис. RUR, зате забрали надбавки».
Російські окупаційні адміністрації закривають і затоплюють вугільні шахти. 2014 року на захоплених територіях було 189 копалень, зараз — 75. Працівників звільняють. «На шахтах платять максимум по 15-20 тис. RUR. Але в середньому — по 10 тис. RUR, — каже донеччанин Олексій. — Для нас це непогані гроші. Всі хочуть потрапити в шахту. Але копалень усе менше, а конкуренція висока. Щоб узяли, треба заплатити 1 тис. USD хабара. На неокупованій частині Донбасу залишилася 31 шахта, що працює.
Як повідомляв «Міст», загинув гірник не декомунізованої шахти.

Руслан Гришко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online