Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Дніпро — на межі екокатастрофи

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

Дніпро — на межі екокатастрофи
Річка Дніпро — в жахливому стані

Перевірка Рахункової палати України виявила щонайменше 161 речовину-забруднювач у поверхневих водах річкового басейну Дніпра. Аудит виявив значне перевищення сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів, синтетичного мускусу, а також важких металів: цинку, міді, ртуті, які загрожують здоров’ю населення і можуть призвести до екологічної катастрофи.
Крім цього, цвітіння Дніпра є однією з основних причин масового мору риби. Ситуацію також ускладню обміління річки, що відбувається через відсутність днопоглиблювальних робіт, що здійснювалися при використанні річки як транспортної артерії. Таким чином, екологічний стан басейну Дніпра фактично катастрофічний.
«Якщо екологічна ситуація в басейні річки не покращиться, вода і надалі забруднюватиметься. Виникне необхідність у його повному очищенні, що призведе до значних навантажень на держбюджет. Витрати можуть більш ніж у 2 тис. разів перевищити витрати, передбачені на виконання заходів Програми у цьому напрямку», — попереджають у Рахунковій палаті.
Згідно з результатами аудиту, в ході реалізації Програми в 2013-2020 рр. збудували та реконструювали 16,2 % каналізаційних мереж водовідведення від запланованих; 0,1 % протиерозійних гідротехнічних споруд; 14,3 % споруд зливової каналізації; створені системи чистішого виробництва на 1,9 % підприємств (три з 162).

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply