Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Деталі законопроєкту про амністію на Донбасі

Автор:

|

Серпень 26, 2021

|

Рубрика:

Деталі законопроєкту про амністію на Донбасі
Терористи ДНР

Законопроєкт про амністію на Донбасі передбачає, що українських громадян, які входили до складу незаконних військових формувань, але не вчинили злочинів, будуть звільняти від амністії. Там також міститься список людей, які не можуть потрапити під амністію.
Так, законопроєкт «Про засади державної політики перехідного періоду» пропонує, що після деокупації територій України будуть звільнені від покарання особи, які не вчинили злочинів на тимчасово окупованих територіях. Ст. 9 законопроєкту передбачає, що не допускається переслідування і покарання осіб, які не вчиняли правопорушень на тимчасово окупованих територіях.
Людина, яка, перебуваючи в складі окупаційних сил або окупаційних адміністрацій Російської Федерації (РФ), скоїла кримінальний злочин у зв’язку з тимчасовою окупацією, не може бути звільнена від кримінальної відповідальності (крім випадків, передбачених Кримінальним кодексом України, ККУ) і до неї не можуть застосувати амністію, якщо вона скоїла злочин: підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в межах, визнаних Україною; визначений ст. 1 Конвенції про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства або ст. 1 Європейської конвенції про незастосування термінів давності до злочинів проти людяності та воєнних злочинів; склад якого містить дії, визначені ч. 1 ст. 1 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання; що спричинило смерть людини або заподіяння тяжких тілесних ушкоджень; яке є умисним тяжким або особливо тяжким злочином проти життя і здоров’я людини, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості особи або проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; злочини проти основ національної безпеки України з боку судді, прокурора, народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевої ради, міських, сільських, селищних голів або військовослужбовців.
Іноземці й особи без громадянства, які, перебуваючи в складі окупаційних сил або окупаційних адміністрацій РФ, здійснили кримінальні злочини у зв’язку з тимчасовою окупацією, не можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності (крім випадків, передбачених ККУ) та до них не може бути застосована амністія.
Крім цього, ст. 20 законопроєкту також визначає, що особи можуть добровільно і за винагороду здати органам Національної поліції України зброю, боєприпаси, вибухові, речовини та предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а також інше озброєння, військову техніку та військове майно, або вказати на місце їхнього перебування.
На контрольних пунктах в’їзду/виїзду здати зброю можна буде постійно, на деокупованих територіях — упродовж року з дати деокупації населеного пункту. Обсяг винагороди, а також порядок використання зданого або знайденого майна визначить Кабінет Міністрів України.
Як повідомляв «Міст», Україні доведеться шукати свою власну модель амністії.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online