Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Чи призведе листування Олександра Онищенка до імпічменту Президента?

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Чи призведе листування Олександра Онищенка до імпічменту Президента?

Журналісти «Слідство.Інфо» опублікували повний архів листування нардепа-втікача Олександра Онищенка з представниками оточення Петра Порошенка. «Фотографії листування передані детективам Антикорупційного бюро, які раніше порушили карне провадження стосовно можливого підкупу народних депутатів України. Детективи Національного антикорупційного бюро України долучили ці знімки до матеріалів карного провадження», — зазначають журналісти.
Олігарха звинувачують в організації схеми з перепродажу купленого у державних компаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. Він утік із України у липні 2016-го, після того, як Верховна Рада дала згоду на притягнення депутат до відповідальності, затримання і арешт. Інтерпол оголошувати п. Онищенка в міжнародний розшук відмовився.
10 травня журналісти «Слідство.Інфо» опублікували розслідування, в якому вони кажуть, що зустрічалися з п. Онищенком у Франції і той дозволив їм сфотографувати SMS-переписку з Ігорем Кононенком і Сергієм Березенком, народними депутатами від Блоку «Петра Порошенка», а також із Макаром Пасенюком, фінансовим радником Президента.
У повідомленнях, знімки яких показали журналісти, Олександра Онищенка нібито просять домовитися з іншими депутатами про голосування за гроші на користь Президента Порошенка. Пізніше олігарх заявив, що не давав доступу журналістам до своєї SMS-переписки.
Проте Дмитро Гнап, один із розслідувачів, ці звинувачення відкидає і стверджує, що депутат-утікач відверто бреше. «У грудні 2016-го, коли ми з ним зустрілися в Куршевелі (Франція), він був злий на Тимошенко за те, що вона особисто та частина її фракції підтримали зняття з нього депутатської недоторканості. Тож він особливо не заперечував проти передачі нам «маленьких таємниць» співпраці Тимошенко з оточенням Президента», — написав він у Facebook.
За словами журналіста, під час зустрічі його більше цікавили аудіозаписи Онищенка, а не листування телефоном. Депутат пообіцяв надати їх пізніше, але так цього і не зробив, тож довелося публікувати розслідування на базі переписки.
Але, зазначає п. Гнап, минуло півтора роки, і сваритися з Тимошенко Онищенку стало невигідно. «Тепер його давня знайома Тимошенко — фаворит президентських перегонів. Думаю, при Тимошенко-президенті Онищенко вже бачить себе Міністром конярства України», — кепкує він.
Крім цього, в Україні презентували книгу Олександра Онищенка «Петро П’ятий. Правдива історія про українського диктатора». Там є низка історій про корупцію в оточенні очільника держави. «Історії базуються на аудіозаписах, нібито зроблених самим Онищенком. А ось розділ, присвячений Олегові Ляшку, базується лише на словах Онищенка. Він звинувачує лідера «радикалів» у тому, що той вимагав у нього гроші за вихід із фракції нардепа Сергія Мельничука, а також стверджує, що Ляшко працює на Порошенка. Цікаво, що доказів цього, навіть сумнівних, Онищенко не вказує. А його коментарі, коли мова заходить про Ляшка, більше схожі на особисту образу», — зауважив політолог Володимир Цибулько.
Відтак Юрій Дерев’янко, позафракційний народний депутат України, почав у Верховній Раді (ВРУ) збір підписів за імпічмент Президента. Процедура імпічменту в Україні доволі складна. Його може усунути з посади парламент у разі вчинення главою держави державної зради або іншого злочину. Рішення про усунення Президента в порядку імпічменту приймає ВРУ не менш ніж трьома чвертями від її конституційного складу (338 депутатів) після перевірки справи Конституційним судом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply