Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Брат голови ОПУ нібито брав гроші за призначення на державні посади

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Брат голови ОПУ нібито брав гроші за призначення на державні посади
Гео Лерос

Гео Лерос, народний депутат від фракції «Слуга народу» (СН), обраний на парламентських виборах 2019 року під № 23, оприлюднив зроблені прихованою камерою відеозаписи, на яких чоловік, схожий на Дениса Єрмака, брата Андрія Єрмака, глави Офісу президента України (ОПУ), проводить перемовини про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади. Звісно, за гроші. Сам Андрій Єрмак обурився і вже подав заяву в правоохоронні органи. Натомість депутат Лерос заявляє, що Україна для глави ОПУ — чужа. «Відеодокази, як Єрмак через свого брата «барижить» державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонку, ну і, звісно, заробіток на державі», — прокоментував він.

«Дівчинка хороша… Допоможемо»
Гео Лерос не пояснив, звідкіля в нього з’явилася флешка з майже десятьма годинами скандального відео. «Я отримав флешку і вирішив, що потрібно оприлюднити, тому передав її журналістам проєкту «Схеми». Якщо є факти корупції, то країна має про це знати. На цьому етапі у мене є право, як і в журналістів, не розголошувати своїх інформаторів», — розповів він.
Зустрічі, зафіксовані на відео, датовані кінцем серпня — початком жовтня 2019 року. Тоді Андрій Єрмак був помічником президента і його радником з міжнародних питань. Головою ОПУ він став 11 лютого ц. р.
Розслідувачі встановили кількох фігурантів записів. Так, 14 вересня минулого року брат теперішнього голови ОПУ проводив співбесіду з претендентом на голову Тернопільської облдержадміністрації (ОДА), котрого звати Руслан Комар-Чорний, а за президентства Януковича він керував одним із районів Тернопільщини. Зрештою, п. Зеленський призначив головою ОДА іншу людину. Сам Комар-Чорний надати коментарі журналістам не захотів.
На іншій зустрічі, 22 серпня минулого року, нібито зафіксований чоловік на ім’я Анатолій Хмільківський, котрий претендував на роботу в Одеській області. Зокрема, цікавився посадою «зама по економіці» на Одещині (ймовірно, йшлося про заступника голови Одеської ОДА). Про гроші на цій зустрічі не йшлося. Хмільківський також не був призначений на цю посаду.
На іншому відео невідомий розповідає нібито Денису Єрмаку, що є «гарна дівчинка», яка «хоче очолити телерадіокомпанію «Україна» або Національний комплекс «Експоцентр України», це все ДУС (Державне управління справами, що підпорядковується президенту — Ред.)». «Дівчинка хороша… Отримати гроші — питання принципу, а те, що ми їй допоможемо, це по-любому», — йдеться у розмові.

ДБР + НАБУ
Сам Андрій Єрмак заявив, що цією публікацією депутат Лерос перейшов «червоні лінії, за якими починається моральна деградація особистості». «Дуже шкода, що особисті інтереси для тебе виявилися важливішими спільної мети, з якою партія СН йшла на вибори — зробити Україну кращою. Бог тобі суддя. Рекомендую підготуватися, тому що доведеться відповідати публічно за кожне слово твоєї брехні! Доведеться, хто б за тобою не стояв!», — написав п. Єрмак у Facebook. Себе і свою сім’ю він назвав «чесними і порядними людьми», додавши, що його брат із 2014 року їздив на Донбас і брав участь у бойових діях.
Голова ОПУ підтвердив, що на оприлюднених відео справді його брат Денис. Це, однак, не завадило йому звернутися зі заявою до Державного бюро розслідувань (ДБР), яке порушило карну справу щодо депутат Лероса одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу, зокрема, «розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки».
Ініціатор скандалу також тримати язика за зубами не став. «Андрію Борисовичу, бачу, в тебе виходить смішити людей, під твоїми виправданнями всі валяються… По суті корупції ж нічого сказати, хвилює лише те, що у мене є ще та як дізнався? Зрозумій, у нашій, чужій для тебе, країні все проти тебе, тому охочих допомогти більше, ніж ти можеш собі уявити. Раз українцям не хочеш пояснити про факти корупції, викладені у моєму пості, а для росіян ти знахідка, потрудися в НАБУ (Національне антикорупційне бюро України. — Ред.) пояснити, як барижиш державою», — написав п. Лерос у соціальній мережі. Він звинуватив голову ОПУ в корупції й опублікував своє звернення на ім’я Артема Ситника, директора НАБУ. «Передаю в НАБУ звернення з флешкою і чекаю 10 % від награбованого, передам у дитячий будинок. От і подивимося, як працює закон і орган, який ти намагаєшся рейдернути», — зазначив п. Лерос.

Помста попередника?
Наразі розібратися в цьому скандалі вкрай складно. Характер зйомок вказує на те, що їх вели на професійну техніку, а не на телефон. Втім, незрозуміло, хто і що спонукало автора зйомки. Чи працював він за власною ініціативою, чи на приватне замовлення, чи записи здійснювали у рамках роботи правоохоронних органів?
На записах, які є у розпорядженні журналістів, не зафіксована передача грошей безпосередньо Денису Єрмаку, хоча фігуранти обговорюють, скільки коштуватиме кандидату та чи інша посада, й як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, в т. ч. частка брата голови ОПУ.
«Крім того, хто стоїть за зйомками перемовин брата голови ОПУ, — суспільство цікавить й інше: чи все на плівках — правда? Чи справді права рука президента Зеленського Андрій Єрмак організував сімейний підряд, залучивши брата до організації роботи тіньового «бек-офісу ОПУ» і чи справді вони збагачувалися на пошуку кадрів у владу поза офіційними процедурами?» — питають журналісти проєкту «Схеми».
Юрій Бутусов, головний редактор видання «Цензор.НЕТ», заявив, що відеозапис зробив один зі співробітників київського управління Служби безпеки України. «Звісно, треба розібратися, про що саме йдеться, з контексту не зовсім зрозуміло, що саме зробив за підсумками розмов Денис, але те, що підстава для детального розслідування і для підозр є, — поза всіляким сумнівом. Тому що депутат Лерос висунув проти глави ОПУ найтяжчі звинувачення в корупції і державній зраді», — написав п. Бутусов у Facebook.
На його думку, звинувачення в корупції та державній зраді неґативно позначаться на репутації п. Єрмака. «Але ще більше — на репутації президента Зеленського, оскільки джерело скандалу — його власний депутат і донедавна радник президента. Якщо Зеленський спробує в своїй манері ухилитися від скандалу і не візьме на себе відповідальності за врегулювання цієї ситуації, наслідки для його репутації будуть тяжкими… Промовчати не вдасться», — вважає журналіст. Він додав, що, на думку джерел з оточення Єрмака, інформацію проти нього і його брата інспірує його попередник Андрій Богдан.
«Єрмак і Богдан ведуть напередодні київських виборів запеклу боротьбу за владу в столиці… Зеленський став заручником створеної ним системи ручного управління, коли державою керує не він сам, а уповноважений «регент», який сидить на вухах повелителя в його кабінеті. У підсумку боротьба за владу зводиться до того, що кілька допущених до кабінету Зеленського людей здобувають безмежний вплив і безмежні повноваження, створюють зручний ґрунт для корупції та російського впливу. Ось тільки цей скандал уже не по Єрмаку вдарить, а по самому Зеленському. І це справедливо, тому що відповідальність за спробу керувати 40-мільйонною країною в такому примітивному оперетковому стилі має нести той, хто цей безлад і влаштував», — зазначив п. Бутусов.

Ігор Берчак

До слова
Варто нагадати, що в березні ц. р. Гео Лерос разом із кількома десятками інших депутатів від «Слуги народу» розкритикував підхід Андрія Єрмака до мирного врегулювання на Донбасі, який передбачає створення на перемовинах у Мінську (Білорусь) консультативної групи, до якої увійдуть представники окупованих територій. Через тиждень після цього п. Лероса звільнили з посади радника президента Зеленського. Уже цього тижня віцепрем’єр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що особливий статус для окупованих районів Донецької та Луганської областей в Конституції України закріплювати ніколи не будуть. За його словами, переговори на цю тему в Мінську не ведуть, незважаючи на спроби Російської Федерації (РФ) підняти це питання на кожній зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ). «Вони кожну сесію запитують: «Чи буде Україна включати особливий статус в Конституцію?». Ми завжди кажемо, що ні, ніколи, не зобов’язані, не будемо, забудьте. Щоразу рекомендую їм підняти їх особисті нотатки з минулих зустрічей із нашою однозначно неґативною відповіддю на це питання. Мало того, президент Зеленський це навіть у Парижі сказав. Вони посміхаються, адже знають, що саме ця відповідь пролунає знову, але при цьому задають питання на кожній зустрічі в ТКГ», — розповів п. Резніков.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply