Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Бойовики скаржаться, що їх беруть у полон свої ж

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Бойовики скаржаться, що їх беруть у полон свої ж

Російські бойовики й сепаратисти відчайдушно чинять спротив українському війську

На Донбасі під час роззброєння підрозділів бойовиків багато з них потрапили в полон до своїх же. Про це розповів якийсь Микола, один із командирів козачого підрозділу. Він саме вийшов із «підвалу» після затримання. «Ми — військовополонені. Те, що нас взяли в полон свої, — нічого не змінює. Типові полонені, як «укропи». Тільки є різниця — «укропів» тримають «по Женеві» (згідно з Женевською конвенцією), нормально годують, дають їм телефонувати додому, виводять на прогулянки. До нас — ставлення інше, — повідомив він.– Хтось нагорі вирішив, що треба забрати бази, а їх роззброїти. Нікого не цікавить індивідуальна вина. Підпорядковувався Баті (Юрій Сафоненко, ватажок козаків у Донецьку, котрий після роззброєння його загону втік до Росії. — Ред.) — шуруй на підвал».
За словами бойовика, роззброювали його підрозділ «внутрішні війська» Донецької народної республіки (ДНР). «Оточили базу, спрямували кулемети, знесли ворота… Зрозумійте, жоден нормальний ополченець, якщо він при своєму розумі, не стане просто так стріляти у своїх. А нас роззброювали свої», — сказав терорист-невдаха.
«Ми опинилися в підвалі, сотня тапчанів, нас — 300 осіб. Перші дві доби нас не годували взагалі. Спати доводилося в три зміни. Один спить, інші двоє тупо стоять поруч і дивляться в стінку — ні лягти, ні сісти нікуди, немає місця. Від задухи люди почали втрачати свідомість. Перший час не дали навіть води», — розповів він.
«Тільки коли бійці почали ламати решітки, принесли дві пластикові бочки. Одну тут же випили, і зробили пісуаром. З іншої пили — на всіх дали одне горнятко, стояла черга. Вода — з-під крана. У результаті — два інфаркти й один інсульт. Після цього нас перевели в гараж, — додав Микола. — Любові до влади це не додає. Якщо хотіли отримати кілька тисяч осіб, котрі владу ненавидять, то їм вдалося».
За словами бойовика, частина затриманих «кажуть відкрито: ноги моєї більше тут не буде, йшла б лісом ваша ДНР, валю в Російську Федерацію» (РФ). «Нас усіх зрадили, ми йшли воювати за Новоросію, за народну республіку. Новоросії немає, народна республіка пакує народ по підвалах», — сказав на прощання Микола.

До слова
Жителі села Комінтернове Донецької області розповіли спостерігачам Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі, що в селі немає ні сепаратистів, ні офіційної української влади. У Комінтерновому кажуть, що не бачили в селі представників терористів із 7 жовтня і ні місцева адміністрація, ні українські правоохоронці, ні «міліція» ДНР не взяли під свій контроль цей населений пункт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply