Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Аґенти ФСБ хотіли викрасти екскомандувача

Автор:

|

Лютий 18, 2021

|

Рубрика:

Аґенти ФСБ хотіли викрасти екскомандувача

Контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) викрили та припинили діяльність аґентурної мережі Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ), яка діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. До складу мережі входили колишні спецпризначенці військової розвідки.
СБУ встановила, що громадян України завербували, щоб виконували розвідувальні завдання Вадима Даутова та Дениса Собка, кадрових офіцерів ФСБ. Зокрема, російські аґенти готували диверсійні операції. Їм доручили створити умови для здійснення диверсій на території Миколаївської області — сприяти проникненню диверсійно-розвідувальних груп із тимчасово окупованих територій та організовувати спеціальну підготовку відібраних осіб. Серед об’єктів посягань — бойові літаки Збройних сил України (ЗСУ) на летовищі «Кульбакіно».
Також аґенти ФСБ збирали інформацію про дислокацію та переміщення ЗСУ, кадровий склад та оперативно-службову діяльність Головного управління розвідки Міністерства оборони, Сил спеціальних операцій, Штабу Військово-морських сил, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ, їхньої міжнародної взаємодії з іноземними партнерами тощо.
Для виконання своїх завдань аґенти вербували і чільних посадовців ЗСУ. Задокументований навіть намір викрасти та нелегально перемістити до країни-аґресора одного з колишніх командувачів Сил спеціальних операцій. За це російська спецслужба пропонувала винагороду у 100 тис. USD.
У ході проведення обшуків вилучено арсенал зброї і боєприпасів: чотири АК-74, два пістолети, два ручні протитанкові гранатомети, 44 гранати, понад 4 тис. набоїв різного калібру, близько 3 кг тротилу й електродетонатори тощо.
Наразі стосовно викритих аґентів здійснюють процесуальні заходи за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 1. ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу (КК) України.
Шпигунська діяльність кадрових офіцерів ФСБ РФ, котрі керували аґентурною мережею, розслідують за ч.1 ст. 114 (шпигунство) КК України. Заходи з викриття аґентурної мережі відбуваються під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.
Крім цього, контррозвідка затримала шпигуна, котрий на замовлення ФСБ РФ намагався заволодіти таємними розробками харківських учених. Українець працював на одному з миколаївських стратегічних підприємств. За завданням росіян мав збирати дані про оборонний науково-технічний потенціал України. Сам з цією метою поїхав до Харкова, де за 10 тис. USD намагався завербувати одного з керівників наукової установи, щоб отримати інформацію про сучасні закриті розробки безпілотних літальних апаратів. Підозрюваному загрожує до 15 років в’язниці.
Як повідомляв «Міст», ФСБ катує затриманих в окупованому Криму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply