Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

ЗСУ відсвяткували своє 30-річчя

Автор:

|

Грудень 08, 2021

|

Рубрика:

ЗСУ відсвяткували своє 30-річчя
Вручення нагород

Збройні сили України (ЗСУ) 5-6 грудня святкували своє 30-річчя. А напередодні вітали тих, хто вже восьмий рік поспіль допомагає нашим захисникам на фронті, волонтерів. З нагоди свята 12 із них отримали державні нагороди з рук президента. Останній заявив, що саме волонтери зробили Україну непереможною.
Володимир Зеленський також привітав із Днем ЗСУ українських воїнів. «Сьогодні Україна відзначає 30-ту річницю з дня створення національних Збройних сил. Проте справжня історія розвитку нашого українського війська сягає кількох століть, і його звитяжний шлях нерозривно поєднаний із усіма історичними етапами становлення і розвитку української держави», — заявив він.
За словами глави держави, «увібравши в себе кращі національні військові традиції, що сформувалися у важких, кривавих війнах і збройних конфліктах минулого, українська армія за час своєї новітньої історії пройшла складний шлях до формування дієздатної та високоорганізованої бойової структури, впевненої у своїх силах і здатної зламати будь-які загарбницькі плани ворога».
Президент наголосив, що українці пишаються своїми Збройними силами, демонструють їм найвищий рівень довіри, адже саме українські воїни зберегли незалежність України, за яку віками боролися наші пращури. Від імені українського народу глава держави подякував особовому складу та ветеранам ЗСУ за самовіддану службу, стійкість і героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності країни. «Цього дня ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Вітчизні», — наголосив він.
Цього дня відбувся телеміст «Харків-Київ-Краматорськ-Львів-Одеса-Озерне». Участь у ньому взяв і президент Зеленський, який перебував у Харкові.
Під час святкування у Києві вручали бойові прапори, почесні найменування військовим частинам і державні нагороди військовослужбовцям. Заходи закінчилися святковим концертом, людей було небагато, позаяк був будній день, початок робочого тижня і сильний дощ. Ті, хто завітав, висловлювали вдячність, підтримку та любов до війська.
В Одесі військовослужбовці та курсанти Військової академії вишикувалися у вигляді числа 30 на Потьомкінських сходах. У супроводі військового оркестру майже сотня національних гвардійців і майбутніх офіцерів заспівали «Марш нової армії» — неофіційний гімн українських героїв, відроджений після подій 2014 року. Також хлопці заспівали гімн України та розгорнули прапори: державний і військові.
У Львові відбулося вшанування пам’яті загиблих захисників України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища. Потім провели Архієрейську божественну літургію в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Також урочистості відбувалися на площі біля Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, а закінчилися святковим концертом гурту СКАЙ.
Як повідомляв «Міст», Збройні сили України — 25-ті у світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply