Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Зеленські виїжджали з України, а президентові не дали до них приєднатися

Автор:

|

Січень 28, 2022

|

Рубрика:

Зеленські виїжджали з України, а президентові не дали до них приєднатися
Автівки, які вивозили Зеленську з дітьми з аеропорту через окремий термінал

Чинний глава держави повторює помилки попередників.

Загубився
На початку січня в НАТО запевнили, що Північноатлантична рада обговорить на позачерговому засіданні нарощування військової потужності Російської Федерації (РФ) на кордонах Україні. Натомість Володимир Зеленський дав того дня привід для висновку, що він нехтує загрозою очолюваній ним державі. Бо написав у Facebook: «Яка прекрасна наша Україна! Вкотре в цьому переконався, подорожуючи з Києва до Буковелю (гірськолижний курорт на Івано-Франківщині. — Ред.) для короткого зимового відпочинку».
Соціальні мережі зарясніли протестами проти безвідповідальності президента, який обрав для відпочинку невдалий час. Михайло Ткач, керівник відділу розслідувань порталу «Українська правда» також «підлив оливи у вогонь» у Facebook: «Мої джерела повідомляють, що президент зупинився на одному поверсі з Коломойським». На сайті «Української правди» уточнили, що Зеленський розмістився на тому ж п’ятому поверсі готелю Radisson Blu Resort Bukovel, на якому оселився й олігарх Ігор Коломойський, вплив якого на президента багато хто теж вважає загрозою Україні. Але на сайті Офісу президента (ОПУ) стверджували 5 січня, що він нібито підписував того дня закони. Тобто начебто перебував того дня на своєму робочому місці в Києві.

Знайшовся
Але журналіст Юрій Бутусов продемонстрував у Facebook фото, на якому Зеленський 6 січня обідав у Буковелі. А 7 січня опублікував в Instagram відеопривітання з Різдвом, записане під час його спуску з гори. І після цього не давав про себе знати впродовж двох днів.
8 січня п. Бутусов обурився: «Російські війська зосереджуються на кордонах. США та НАТО проводять щоденні консультації з питань безпеки України. А верховний головнокомандувач України вже дев’ять днів відпочиває на лижах, пише відео про те, як йому добре та весело. Хоч уже відпочивав у листопаді. Верховний головнокомандувач не з військами в загрозливий період, не проводить наради для вирішення питань оборони. Він насолоджується курортним життям».
А політичний аналітик Карл Волох спершу написав 9 січня у Facebook, що, за його інформацією, Зеленський вилетів разом зі своєю дружиною Оленою «десь убік Індійського океану». А згодом уточнив, що вони вирушили на Сейшели.
Відтак, соціальні мережі зарясніли нагадуваннями про те, як 2018-го тоді ще керівник та актор студії «Квартал 95» Зеленський, імітуючи відпустку тодішнього президента України Петра Порошенка на Мальдівах, казав від його імені: «Я відпочивав інкогніто, тому що Порошенко не може відпочивати, коли в країні війна».
Вочевидь, щоб заперечити фарисейське повторення цього прецеденту, Зеленський опублікував 10 січня в Instagram фото з текстом: «Понеділок. Ранок. Банкова (вулиця в Києві, на якій розташовано офіс президента. — Ред.). Починаємо новий робочий тиждень у новому, 2022 році».

Інтрига тривала
Але повірили йому не всі. Бо, по-перше, він зазвичай не виставляє в Instagram фото з офісу. По-друге, в інтернетвиданні «Главком» зауважили: «Президент розмістив старе фото зі селекторної наради на Банковій, видавши його за свіже, начебто зроблене вранці 10 січня. Світлину можна знайти на сайті ОПУ зі селекторної наради за 29 листопада».
І хоч п. Волох написав у Facebook, що його інформація щодо відпочинку Зеленського на Сейшелах «поки що не підтвердилася, принаймні, люди з такими прізвищами в останні дні туди не прилітали», в ОПУ все ж опублікували того ж дня на доказ його присутності в Києві повідомлення, що глава держави «провів після відпочинку селекторну нараду». І п. Ткач погодився 11 січня, що «президент знайшовся».
Але 19 січня розповів у публікації «Зе!Сейшели. Чи літав президент у відпустку на острови?»: «В політичних колах з’являється інформація про те, що президент із родиною начебто полетів відпочивати до однієї з екзотичних країн на березі Індійського океану. Про це «Українській правді» також повідомили кілька джерел із різних політичних партій і правоохоронних відомств. Саме тому «Українська правда» вирішила перевірити, чи літав президент Зеленський на Сейшельські острови? І хто ж насправді літав на Сейшели?».

Прихована родина
Причому розслідувач вирішив достеменно з’ясувати це навіть після того, як розповів 18 січня, що не Зеленський таємно відпочивав на Сейшелах, а його дружина Олена й їхні діти. Вони вилетіли, за даними джерел п. Ткача в правоохоронних органах, 5 січня в супроводі працівників Управління державної охорони (УДО) літаком компанії Turkish Airlines із Києва до Стамбула, де пересіли на рейс до Сейшелів.
А там оселилися в п’ятизірковому готелі Hilton. До України повернулися 16 січня. Михайло Ткач відстежив також, що в столичному аеропорту «Бориспіль» їх зустріли й супроводжували до резиденції президента в Конча-Заспі під Києвом автівки УДО.
Пані Зеленська їхала туди з дітьми не тією автівкою, якою користується зазвичай, а іншою — зі затемненими вікнами. Вочевидь, не хотіла, щоб співгромадяни знали про її відсутність в Україні впродовж 5-15 січня. Але п. Ткач завадив приховати правду.

Заява про злочин
19 січня він наголосив: «Світовий досвід демонструє, що лідери держав і члени їхніх родин, здебільшого, відпочивають у межах своїх країн і публічно повідомляють своїм громадянам про відпустки. Натомість президент Зеленський та його офіс завжди розповідають про свої відпустки лише після розголосу в засобах масової інформації. Так було на початку 2020 року, коли п. Зеленського раптово помітили у Омані. В листопаді президент з родиною таємно літав до державної резиденції Синьогора, де свій 50-й ювілей святкував Андрій Єрмак».
24 листопада п. Ткач повідомляв, що «Зеленський під час такої гострої внутрішньої та зовнішньої ситуації літав у гори на дачу на чотири дні». Натомість президент скаржився 26 листопада під час пресмарафону, що завдяки розслідувачу «не має можливості жити особистим життям, оскільки той відстежує його пересування». І що «через це діти президента вимушені скрізь перебувати під охороною».
Та позаяк п. Ткач, звісно, не загрожував дітям президента, насправді Зеленського дратувало інше. Адже, за словами п. Бутусова, «репортаж «Української правди» про святкування дня народження головою ОПУ Андрієм Єрмаком у державній резиденції «Синьогора» є вбивчою за значення заявою про злочин».

«Відсутня інформація»
«Газета по-українськи» розповіла 18 січня в публікації «Російський ворог на кордоні, а Зеленські відпочивають на Сейшелах»: «Журналісти надіслали запит у Державне управління справами зі запитанням, чи оплачували з державного бюджету видатки на користування родиною президента залом офіційних делегацій у «Борисполі». А в Управління держохорони — скільки охоронців відрядили із Зеленськими. І хто сплачував їхні квитки та проживання в екзотичній країні. Також надіслали запит до президента: скільки коштував відпочинок і хто сплачував за нього. Й як президент оцінює таку подорож родини з морально-етичного й безпекового погляду».
21 січня п. Ткач скаржився у Facebook: «Надсилайте запити», — казали вони. Запит президенту стосовно відпочинку родини на Сейшелах я надіслав у понеділок. Зараз вечір п’ятниці. Мовчать. Запит у Державне управління справами стосовно того, що організацією вильоту на відпочинок родини президента чомусь займалося державне управління справами за державний рахунок, я надіслав у понеділок. Зараз вечір п’ятниці. Мовчать».
Відтак, Управління державної охорони все ж відповіло ввечері: «У вказані вами дати жоден із військовослужбовців УДО не перебував у відрядженні за кордоном. До того ж, в УДО відсутня будь-яка інформація щодо перебування родини президента за кордоном».

Сам собі ворог
Але засоби масової інформації не повірили, що рейс автівок УДО з аеропорту «Бориспіль» до резиденції президента в Конча-Заспі під Києвом нібито п. Ткачу привидівся. Зокрема, «Радіо Свобода» 19 січня констатувало: «У січні 2020 року Зеленський із родиною так само таємно відпочивав у Султанаті Оман».
Відтак, якщо в грудні намір проголосувати за нього на наступних президентських виборах висловили 19,8 % опитаних Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), то в січні — лише 17,4 %. А за Порошенка — 15,5%. КМІС наголосив, що «різниця в підтримці цих кандидатів — у межах статистичної похибки, тобто формально вони «ділять» перше місце». Зеленський продовжує розвінчувати створений ним у телевізійному серіалі «Слуга народу» міт, що кращим за нього ніхто не буде в Україні президентом.
Як повідомляв «Міст», Зеленський привітав українців із Різдвом із Карпат.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply