Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

З Днем Незалежності!

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

З Днем Незалежності!

24 серпня Україна відзначатиме вже 28-му річницю своєї незалежності, хоча спершу цим днем вважалася трохи інша дата — 16 липня. Проте протрималась вона всього трохи більше місяця. Річ у тім, що спершу Верховна Рада УРСР проголосила Декларацію про державний суверенітет. І було це 16 липня 1990-го. Рівно за рік цю дату і було визнано днем, коли країна стала незалежною. Але вже за місяць, 24 серпня 1991 року Україну проголосили незалежною державою. Тому з 1992 року і дотепер кінець серпня для кожного українця знаменується цим важливим для країни днем.
Щороку у Києві, Львові, Одесі, в усіх великих і не дуже містах України, 24 серпня проводять паради та святкові концерти, лунає гімн, всюди видно жовто-блакитні стрічки. Звісно, день, коли проголошується незалежність, вкрай важливий для кожної країни, але українці так довго за це боролись, що святкувати з меншим розмахом було б дивно.
Та цього року президент Зеленський заявив, що традиційного військового параду до Дня Незалежності не буде.
Він вирішив не проводити «помпезний і точно недешевий» захід. Це викликало критику низки ветеранських організацій та об’єднань активістів. Вони створили оргкомітет і заявили, що проведуть неофіційний парад, вести який запросили Михайла Забродського, колишнього командувача Десантно-штурмових військ і четвертого номера виборчого списку партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.
Тоді Андрій Богдан, керівник Офісу президента України (ОПУ), заявив, що у команді лідера держави вирішили замінити парад «Ходою гідності» за участі президента, а також великим концертом. Цей анонс викликав другу хвилю критики. Опоненти назвали ідею ходи «вкраденою» у ветеранської спільноти. «Зеленський спершу скасовує військовий парад, бо вважає це марнотратством, а зараз намагається примазатись до організованого ветеранами «Маршу захисників», — обурився депутат Дмитро Лінько, котрий воював на фронті в складі роти «Свята Марія». Це стало приводом для політиків і журналістів говорити про можливі провокації чи навіть розкол у ветеранській спільноті.
Тому 1 серпня представники «Маршу захисників» зустрілися з Кирилом Тимошенком, заступником голови ОПУ, і домовилися розвести у часі свій марш із ходою за участі лідера держави. Учасники маршу збиратимуться на дев’яту ранку у Парку Шевченка. Далі їхні колони спустяться до центрального універмагу, звідти пройдуть Хрещатиком до Майдану Незалежності.
А хода президента розпочнеться о пів на десяту на місці загибелі героїв «Небесної сотні», там оголосять загальнонаціональну хвилину мовчання — прозвучать сто ударів дзвонів. Таку акцію проведуть як у столиці, так і в інших містах країни. Під звук дзвонів на Майдані Незалежності підіймуть національний прапор. Військовий хор виконає гімн України, всі бажаючі зможуть покласти квіти героям. О 9:50 відбудеться нагородження українців, котрі досягли успіхів у різних сферах.
А по тому пройде власне святкова хода. Її режисерами стали клімпмейкер Алан Бадоєв і хореограф Олена Коляденко. Під їхньою орудою об одинадцятій розпочнеться марш захисників України за участю ветеранів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply