З Днем Незалежності!

24 серпня Україна відзначатиме вже 28-му річницю своєї незалежності, хоча спершу цим днем вважалася трохи інша дата — 16 липня. Проте протрималась вона всього трохи більше місяця. Річ у тім, що спершу Верховна Рада УРСР проголосила Декларацію про державний суверенітет. І було це 16 липня 1990-го. Рівно за рік цю дату і було визнано днем, коли країна стала незалежною. Але вже за місяць, 24 серпня 1991 року Україну проголосили незалежною державою. Тому з 1992 року і дотепер кінець серпня для кожного українця знаменується цим важливим для країни днем.
Щороку у Києві, Львові, Одесі, в усіх великих і не дуже містах України, 24 серпня проводять паради та святкові концерти, лунає гімн, всюди видно жовто-блакитні стрічки. Звісно, день, коли проголошується незалежність, вкрай важливий для кожної країни, але українці так довго за це боролись, що святкувати з меншим розмахом було б дивно.
Та цього року президент Зеленський заявив, що традиційного військового параду до Дня Незалежності не буде.
Він вирішив не проводити «помпезний і точно недешевий» захід. Це викликало критику низки ветеранських організацій та об’єднань активістів. Вони створили оргкомітет і заявили, що проведуть неофіційний парад, вести який запросили Михайла Забродського, колишнього командувача Десантно-штурмових військ і четвертого номера виборчого списку партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.
Тоді Андрій Богдан, керівник Офісу президента України (ОПУ), заявив, що у команді лідера держави вирішили замінити парад «Ходою гідності» за участі президента, а також великим концертом. Цей анонс викликав другу хвилю критики. Опоненти назвали ідею ходи «вкраденою» у ветеранської спільноти. «Зеленський спершу скасовує військовий парад, бо вважає це марнотратством, а зараз намагається примазатись до організованого ветеранами «Маршу захисників», — обурився депутат Дмитро Лінько, котрий воював на фронті в складі роти «Свята Марія». Це стало приводом для політиків і журналістів говорити про можливі провокації чи навіть розкол у ветеранській спільноті.
Тому 1 серпня представники «Маршу захисників» зустрілися з Кирилом Тимошенком, заступником голови ОПУ, і домовилися розвести у часі свій марш із ходою за участі лідера держави. Учасники маршу збиратимуться на дев’яту ранку у Парку Шевченка. Далі їхні колони спустяться до центрального універмагу, звідти пройдуть Хрещатиком до Майдану Незалежності.
А хода президента розпочнеться о пів на десяту на місці загибелі героїв «Небесної сотні», там оголосять загальнонаціональну хвилину мовчання — прозвучать сто ударів дзвонів. Таку акцію проведуть як у столиці, так і в інших містах країни. Під звук дзвонів на Майдані Незалежності підіймуть національний прапор. Військовий хор виконає гімн України, всі бажаючі зможуть покласти квіти героям. О 9:50 відбудеться нагородження українців, котрі досягли успіхів у різних сферах.
А по тому пройде власне святкова хода. Її режисерами стали клімпмейкер Алан Бадоєв і хореограф Олена Коляденко. Під їхньою орудою об одинадцятій розпочнеться марш захисників України за участю ветеранів.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо