Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Як Україна святкуватиме Новий рік

Автор:

|

Грудень 31, 2020

|

Рубрика:

Як Україна святкуватиме Новий рік
Діди Морози проїхалися на бронетранспортері

На новорічні свята українці отримали два триденних вікенди — з 25 по 27 грудня і з 1 по 3 січня, а ближче до Різдва східного обряду оголосили відразу чотири вихідних — з 7 по 10 січня. Крім цього, робочі дні 24 та 31 грудня скоротили на годину.

У колі сім’ї
Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України, закликав співгромадян зустрічати Новий рік і Різдво в колі близьких, з якими відбувається щоденне спілкування, та зменшити особисті контакти з рідними старшого віку, котрі перебувають в групі ризику, щоб не наражати їх на потенційну можливість зараження коронавірусом. «Це унеможливить довезення інфекції», — запевнив він.
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України наполягає, що українцям свідомо поставитися до новорічних забав, дотримуватися маскового режиму та дистанції. Щоб зменшити ризик інфікування коронавірусом напередодні Нового року, д-р Ляшко порекомендував уникати масового скупчення людей, адже це потенційне місце зараження. Також він порадив купувати святкові подарунки в Інтернеті з доставкою додому й утриматися від походів на новорічну ялинку.
«Ці новорічні свята будуть незвичними — їх доведеться святкувати в карантинних обмеженнях. Якщо хочемо побачити новорічну ялинку, є багато варіантів, як це подивитися, не наражаючи себе і своїх близьких на небезпеку», — зазначив урядовець.
Він припустив, що у разі чіткого дотримання обмежень і правильного святкування Нового року та Різдва, Україні, можливо, карантин і не знадобиться. Чиновник прогнозує, що в Україні коронавірус, а відповідно і карантин, імовірно підуть на спад у травні 2021 року. Цьому має сприяти, передусім, вакцинація населення. Також він пояснив це сезонністю вірусу.

Аферисти не сплять
А Національна поліція порадила, як під час підготовки до святкування Нового року та Різдва не потрапити у Львові у «лапи чорних ріелторів». «Туристи планують зустріти свята у Львові, а львів’яни та мешканці області шукають житло у Карпатах та інших реґіонах. На жаль, у цей час активуються й так звані чорні ріелтори. Одними з найбільш популярних квартирних афер є пропозиція оренди неіснуючих апартаментів або здача квартири кільком клієнтам одночасно. Буває й таке, що шахраї беруть передоплату чи просять оплатити повну вартість житла, а потім зникають», — повідомили правоохоронці.
Щоб не потрапити на гачок аферистів, вони радять: шукати та бронювати житло лише на офіційних вебресурсах; найкраще користуватися послугами ріелторських фірм, а не приватних осіб; вас має насторожити, якщо житло коштує дуже дешево — таким чином аферисти, зловживаючи довірою, «продають» неіснуюче чи вже зайняте житло; не погоджуватися на передоплату — за можливості, обирайте варіант сплати послуг після їхнього надання; бронювати житло заздалегідь; вивчати історію та відгуки щодо орендодавця, перевіряти його дані — номери телефонів, банківські картки, на які вас просять надіслати передоплату тощо.

Гроші не святкують
Свою чергою, Національний банк України (НБУ) визначив регламент роботи системи електронних платежів і порядок роботи банківської системи у святкові дні. 30 грудня — до 24.00, валютний ринок України, депозитарій НБУ й інші системи регулятора — у звичайному режимі. 31 грудня — до 13.00, лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі органів Державної казначейської служби. 1 січня банківський день розпочинається о 9.00 з датою банківського дня 4 січня 2021 року.
У цей період Депозитарій НБУ не працюватиме, а банки не здійснюватимуть операції з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України, у т. ч. зі своїми клієнтами. 4-6 січня банківська система України працюватиме у звичайному режимі. День роботи банківської системи України переносять із п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня. 16 січня міжбанківські перекази здійснюватимуть із датою банківського дня 16 січня 2021 року. 17 січня 2021 року міжбанківські перекази здійснюватимуть із датою банківського дня 18 січня 2021 року.
У період із 31 грудня по 4 січня діятиме офіційний курс гривні до іноземних валют та облікова ціна банківських металів, розраховані НБУ станом 30 грудня 2020 року. 1-3 та 7-10 січня 2021 року банки у разі потреби зможуть здійснювати касові операції.

А політики — навпаки
Натомість Верховна Рада України працюватиме в пленарному режимі аж 25-29 січня. 295 голосами за це депутати ухвалили проєкт постанови про внесення змін до календарного плану проведення четвертої сесії парламенту дев’ятого скликання. Таким чином тиждень із 11 по 15 січня та тиждень із 18 по 22 січня депутати мають «працювати в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах)».
На 25 січня запланували засідання Погоджувальної ради. 29 січня має відбутися година запитань до уряду, пленарне засідання та закриття сесії. Зміни в графіку роботи депутати пояснили тим, що з 8 по 24 січня має діяти посилений карантин, запроваджений урядом.

Без ялинки — ніяк
Міською вулицею у Києва проїхався бронетранспортер, на якому сиділи двоє людей у костюмах Дідів Морозів. Вони й почали новорічні святкування, головний атрибут яких — ялинка.
У столичному дитячому консультативно-діагностичному центрі на вулиці Тичини працівники встановили незвично прикрашену ялинку. «Ялинка вийшла дуже креативною та позитивною. Вона подобається і дорослим, і дітям, які відвідують центр», — розповів Сергій Скрипка, директор центру. Штучну ялинку прикрасили захисною маскою, бахілами, рукавичками, медичним халатом і традиційними іграшками.
Водночас комунальники перед новорічними святами обробляють ялинки в Києві спеціальним розчином із неприємним запахом і фарбують клейово-крейдяною сумішшю, щоб у людей не з’явилася спокуса зрубати дерева та забрати собі додому. «Особливу увагу працівники підприємств приділяють охороні молодих хвойних насаджень, які найчастіше страждають у цей період від вандалів», — повідомив Олександр Савченко, виконувач обов’язки начальника Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації. За його словами, суміші, якими оброблять дерева, безпечні для здоров’я людини. «Вони безпечні, але починають смердіти в теплому приміщенні. Також фахівці обробляють дерева клейово-крейдяною сумішшю, яка залишає на рослинах «брудне» забарвлення», — додав чиновник. Крім цього, на спеціальні рейди, спрямовані на охорону хвойних міських насаджень, виходять працівники державної екологічної інспекції та патрульної поліції.
А в Карпатах від незаконної вирубки хвойні насадження охороняють рейдові бригади, створені лісовою охороною та поліцією. Зокрема, лісова охорона проводить рейди з виявлення незаконних вирубок ялин. Нещодавно виявили браконьєра в Гостовецькому лісництві Верховинського району Івано-Франківської області. На правопорушника склали адміністративний протокол, який передбачає штраф. Лісова охорона нагадала, що самовільне вирубування ялинок відповідно до ст. 65 кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадянина від 510 до 1020 грн і посадових осіб від 850 до 5100 грн за одне дерево та відшкодування завданих збитків, які залежать від діаметру пня дерева.
Як повідомляв «Міст», першими святкують Різдво на Заході.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply