Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Володимир Зеленський навідався до Польщі

Автор:

|

Травень 05, 2021

|

Рубрика:

Володимир Зеленський навідався до Польщі
П’ять президентів

Володимир Зеленський 3 травня прибув із робочим візитом до Республіки Польща (РП), щоб узяти участь у відзначенні 230-річчя польської Конституції. Перед офіційним візитом до сусідньої країни він висловив повагу польським традиціям. «Демократичні цінності — ознака історії Польщі. Анджей Дуда, поважаю польську традицію законотворчості і впровадження реформ. Конституція 3 травня була проявом прагнення до справедливості, яке об’єднує наші країни і все європейське співтовариство, — зазначив український лідер. — Українці, ви знаєте, завжди виборювали незалежність, свою націю і свою Україну. Завжди хтось писав для України закони. Ми були частиною тієї чи іншої імперії і тому довіра до законності, до права, в принципі до міжнародних законів довіра така достатньо скептична в українців». І додав, що першу Конституцію в Україні написав Пилип Орлик ще у XVIII ст., але її проголосили 1996 року Цим він не тільки виявив власне невігластво, а ще й образив польське керівництво.
Загалом на святкування 230-річчя Конституції 3 травня президент Дуда запросив лідерів чотирьох дружніх держав. Крім Володимира Зеленського, в урочистостях взяли участь Керсті Кальюлайд, Ґітанас Науседа і Егілс Левітс, президенти Естонії, Литви та Латвії відповідно.
Всі вони підписали спільну декларацію, в якій заявили про відданість продовженню діалогу та співпраці. «Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо», — йдеться в документі.
Президенти висловили переконання, що успіх спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах, до яких належать свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність і солідарність. «Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», — зазначили у декларації.
Ґітанас Науседа заявив також, що Литва ніколи не визнає окупацію РФ частини території України і діятиме, щоб провести деокупацію цих територій. «Мобілізація Збройних сил РФ на кордоні з Україною і військові дії на сході України, які провадять нелегальні групи, яких підтримує Москва, свідчать про тиск і розпалювання військового напруження як рушія політичного впливу, — оголосив він під оплески депутатів польського і литовського сеймів. — Не можна допустити, щоб Україна знову повернулася в минуле».
Свою чергою, Анджей Дуда пообіцяв, що тему вступу України до НАТО обговорять на майбутньому саміті «Бухарестської дев’ятки» за тиждень, що відбудеться в столиці Румунії. І на саміті всього Північноатлантичного альянсу, який відбудеться в середині червня, тема безпеки України обговорять також.
Крім цього, президенти України та РП підписали спільну декларацію, якою Польща офіційно підтвердила підтримку майбутнього вступу України в Європейський Союз. Анджей Дуда також підтвердив, що планує приїхати на саміт «Кримської платформи» і нагадав, що РП не визнаватиме анексію Криму.
Раніше «Міст» розповідав про візит польського міністра до Києва.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply