Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Вечері для безпритульних та обід для дітей-сиріт

Автор:

|

Січень 08, 2022

|

Рубрика:

Вечері для безпритульних та обід для дітей-сиріт
Свята вечеря для безпритульних

Працівники Львівського центру обліку та нічного перебування бездомних осіб для людей, які отримують послуги в цій установі, накрили святвечірній стіл. Тож близько пів сотні людей, які через різні життєві обставини не мають домівки, змогли спільно провести Святвечір.
Різдвяна вечеря, як і щороку, мала традиційні для українського столу страви — кутя, смажена риба, вареники, борщ, голубці, пампушки, узвар. Розпочали вечерю зі спільної молитви, а по завершенні — колядували.
В організації вечері працівникам Центру традиційно допомагали громадські організації, благодійники та підприємці, за що в установі їм дуже вдячні. Цього року, до слова, благодійники для кожного учасника вечері підготували ще й святкові подарунки. Кожен отримав пакунок, у якому були зимова шапка, рукавички, шкарпетки й інші необхідні речі. Різдвяна вечеря у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб відбулася вже тринадцятий рік поспіль.
Своєю чергою, в Українському католицькому (УКУ) університеті відбулась «Вифлеємська гостина» для 150 самотніх та потребуючих людей. Її організували працівники та студенти навчального закладу. Після спільної молитви у храмі Святої Софії Премудрості Божої, всі зібрались у Трапезній на Святу вечерю, яка традиційно складалася з 12 пісних страв. «26 років спільнота нашого університету згуртовує людей, які потребують родинного тепла, спілкування і зустрічі у часі різдвяних свят. Цей приклад залишив нам митрополит Андрей Шептицький, який ще в стінах Львівської богословської академії збирав такі «Вифлеємські зустрічі». Цього року спільно з людьми доброї волі, які пожертвували кошти на проведення гостини, ми змогли зібрати необхідні ресурси, аби у цей день ніхто не почувався самотнім, бо Христос народився для всіх», — розповів о. Богдан Прах, ректор УКУ.
Організатори «Вифлеємської гостини» передали страви для Святої вечері й для сотні пацієнтів Обласної клінічної психіатричної лікарні. Ще 100 харчових пакетів відвезли волонтерам спільноти святого Егідія, які роздають їжу людям у потребі на околицях міста Львова.
А для вихованців Центру підтримки дітей, що при міському ліцеї «Просвіта», влаштували благодійний обід. Тож 12 дітей мали нагоду відчути дух свята й єдності. Загалом у Центрі проживає 17 дітей, половина з яких — сироти. Інші ж хоч і мають родини, проте потрапили у складні життєві обставини.
Тому такі благодійні різдвяні обіди у Львові вже стали традицією. До дітей завітав Андрій Садовий, міський голова Львова. Всі разом колядували та розважалися. Кажуть, що стали один для одного одною сім’єю.
«Така традиція для нас є дуже приємною. Щоправда, через пандемію ми не могли торік збиратися. Але цього року ми знову традицію продовжили. Частина дітей, які в нас проживають, мають можливість святкувати в колі сім’ї, родичі їх забирають. А ті, хто залишаються, святкують разом із нами. У нас була Свята Вечеря, колядували», — розповіла Жанна Харчун, директорка ліцею.
Як повідомляв «Міст», у центрі Львова відкрили різдвяну шопку.

Ольга Іващук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply