Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

В Україні вшанували Степана Бандеру

Автор:

|

Січень 09, 2020

|

Рубрика:

В Україні вшанували Степана Бандеру
У Києві

У Києві 1 січня відбулася традиційна смолоскипна хода, присвячена 111-й річниці від дня народження провідника ОУН Степана Бандери. У марші взяли участь близько 2 тис. осіб. Смолоскипна хода розпочалася о 18.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Вона рушила до Київської міської державної адміністрації. Учасники тримали в руках плакати та фаєри.
Серед учасників акції, зокрема, були представники Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», Конґресу українських націоналістів та організації С14. Ходу супроводжував оркестр. Учасники вигукували «Степанові Бандері тричі: слава, слава, слава», «Наша земля — наші герої», «Ми — бандерівці, ми йдемо».
Перед маршем націоналістів у Києві в центрі міста посилили заходи безпеки. «За порядком під час запланованої ходи з нагоди 111-ї річниці від дня народження Степана Бандери в посиленому режимі стежили співробітники поліції і військовослужбовці Національної гвардії України», — повідомила прес-служба київської поліції. Інцидентів і затримань під час акції не було.
А у Львові цього дня відбулося віче та спільна молитва за Україну. На площі Кропивницького керівництво міста, області, ветерани УПА, громадські діячі та пластуни поклали квіти до пам’ятника Степанові Бандері. Також відбулася спільна молитва за Україну та громадське віче.
В Івано-Франківську урочисту ходу очолив Руслан Марцинків, міський голова та колишній народний депутат. Акцію у Кременці Тернопільської області очолив Михайло Головко, колишній народний депутат. Акцію на батьківщині Степана Бандери у Старому Угринові очолив Олександр Сич, також колишній народний депутат, а тепер — голова Івано-Франківської обласної ради. Подібні акції провели й у інших містах України — в Ужгороді, Рівному, Луцьку, Житомирі, Чернігові, Кропивницькому, Сумах, Полтаві, Дніпрі, Херсоні, Кам’янці-Подільському Хмельницької області, Корсуні Черкаської області, Кривому Розі Дніпропетровської області, Слов’янську Донецької області, Білокуракиному Луганської області та Бердянську Запорізької області.
На ці події з’явилася реакція Варшави й Єрусалима. «Польща й Ізраїль стурбовані вшануванням в Україні неоднозначних героїв, до яких вони зараховують Степана Бандеру», — йдеться у спільній заяві від 2 січня посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького та посла Ізраїлю в Україні Джоеля Ліона. «З великим занепокоєнням і сумом ми помітили, що представники влади різних рівнів України, у т. ч. Львівська обласна рада (ЛОР) і Київська міська державна адміністрація (КМДА), досі відзначають історичні події й їхні фігури, які потрібно раз і назавжди засудити», — зазначили дипломати.
Вони нагадали, що 24 грудня 2019-го ЛОР прийняла постанову про виділення 2020 року бюджетних коштів на вшанування «пам’яті нацистського колаборанта Андрія Мельника, а також ксенофобського, антисемітського й антипольського письменника Івана Липи та його сина Юрія Липи, який є творцем расистської теорії українського раси». Крім цього, посли нагадали, що 1 січня на будівлі КМДА з’явився банер зі зображенням Степана Бандери.
«Пам’ятаючи про наших невинних братів і сестер, убитих у 1939-1945 рр. на окупованих територіях Польщі, які сьогодні є частиною України, ми, посли Польщі та Ізраїлю, вважаємо, що вшанування людей, які активно пропагували етнічні чистки, є образою, і призводить до протилежного бажаному результату в боротьбі з антисемітизмом і процесі примирення наших народів», — заявили дипломати і додали, що зараз уряди Польщі та Ізраїлю «роблять усе можливе, щоб запобігти подальшим нападам на євреїв, які відбуваються в різних країнах, а також щоб запобігти спробам спотворення історії Другої світової війни». «Тому ми очікуємо, що і ЛОР і КМДА приєднаються до діалогу з метою пошуку правди. Зі свого боку, ми готові сприяти в кращій співпраці з відповідними установами в Ізраїлі та Польщі», — резюмували автори заяви.
Їм відповів Микола Княжицький, народний депутат України. Він заявив, що посли Ізраїлю та РП припустилися неправдивих тверджень щодо діячів УНР і ОУН. «Які етнічні чистки міг пропагувати Іван Липа, котрий народився в Керчі, а помер 1923-го у Винниках під Львовом? Нічого подібного не було. Та й позиції Бандери та Мельника були протилежними. Якщо вже хтось і розпалює антисемітизм і міжнаціональну ворожнечу, то це Путін, котрий звинуватив в антисемітизмі весь польський народ, — зазначив народний обранець. — Ми по-різному ставимося до різних дій українських історичних постатей, але завжди шануватимемо борців за волю України». За його словами, рівень антисемітизму в Україні значно нижчий, ніж у Польщі, а поляків українці вважають найбільшими приятелями з усіх народів.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply