Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

В Україні вшанували пам’ять жертв голодоморів

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

В Україні вшанували пам’ять жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів відзначають щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998-го та 2007 року. У ХХ ст. українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 рр. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933-х — геноцид українського народу, який здійснював тоталітарний комуністичний режим СРСР.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні впродовж 22 місяців, — це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств — соціально-економічних підвалин української нації.
Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духовенства. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше 3 млн українців.
Упродовж десятиліть Голодомор у Радянській Україні замовчували. Дослідження цієї траґедії розпочалися лише наприкінці 1980-х рр. тепер в Україні Голодомор 1932-1933 рр. розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, цю траґедію геноцидом вважають 77 % українців.
У листопаді 2006-го ВРУ визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 рр. в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів Організації Об’єднаних Націй і держава Ватикан.
До Дня пам’яті жертв голодоморів 23 листопада у Києві провели ряд жалобних заходів. Зокрема, на території національного музею «Меморіал жертв Голодомору» за участі представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей. Участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих від голодоморів узяв і Володимир Зеленський. Правда і цього разу не обійшлося без скандалу. Для того, щоб президентське подружжя поклали свої свічки з якось дива прибрали всі свічки, які люди поклали раніше.
О 16.00 оголосили хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також провели загальноукраїнську акцію «Запали свічку». У цей час кожен охочий міг долучитися до вшанування загиблих співвітчизників і встановити свічку на своєму підвіконні.
На всій території Києва приспустили Державний прапор України. Також обмежили проведення розважальних заходів і внесли зміни до програм комунальних засобів масової інформації. У храмах провели поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні.
До 30 листопада триватиме виставка-реквієм «Не згасне в серці пам’яті свіча» у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія». А до 29 листопада у Державному архіві м. Києва відбуватиметься виставка архівних документів «До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply