Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

В Україні відзначили День Державного Прапора

Автор:

|

Серпень 24, 2021

|

Рубрика:

В Україні відзначили День Державного Прапора

Це свято встановили «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року. 2009-го до цього указу внесли зміни, й заснували щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Серед прапорів Київської Русі переважав червоний колір — найбільш зручний для сигналізації під час бою. Однак національний (державний) прапор у його сучасному розумінні з’явився під час існування козацької держави. Найвідоміший із гетьманських прапорів пов’язують із ім’ям Богдана Хмельницького (він був білого кольору). Поєднання синього і жовтого кольорів на національному прапорі можна спостерігати зі середини ХІХ ст.
У час «весни народів» 1848 року Головна руська рада проголосила загальноукраїнським гербом старовинний герб князів Романовичів. Львівські землі та Руське воєводство зображали золотого лева, що спирається на скелю, на блакитному тлі. Водночас, згідно з геральдичними звичаями, усталилися поєднання жовтої та синьої смуг на прямокутному полотнищі.
Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося з проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.
У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші м. Стрий 14 березня 1990-го. У Києві прапор підняли над міською мерією пізніше — 24 липня 1990 року. 23 серпня 1991-го група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
У Києві 23 серпня ц. р. ветерани російсько-української війни підняти на флагшток найбільший стяг України. А 24 серпня на параді у День Незалежності військові нестимуть 30-метровий державний прапор. Раніше до Дня прапора та 30-річчя Незалежності України на флагштоку найбільшого Державного Прапора встановили новий тризуб.
Із Днем Державного Прапора України українців привітав Олександр Павлюк, командувач Об’єднаних сил. «Цього дня ми, учасники операції Об’єднаних сил, разом із усією Україною відзначаємо День Державного прапора. Свято всіх поколінь українців», — зазначив він.
Із Днем Державного Прапора громадян привітав і Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. «Нехай синьо-жовті кольори завжди будуть символом успіху», — побажав він.
Як повідомляв «Міст», УККА запрошує на підняття Державного Прапора.

About Author

Meest-Online