Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

УПА — 70!

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

УПА — 70!

Із нагоди 70-річчя Української повстанської армії (УПА) 14 жовтня в центрі Києва зібралося близько десяти тисяч прихильників УПА — увесь сквер Тараса Шевченка заполонили люди. Прихильники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» під час ходи до Михайлівської площі спалили прапори Комуністичної партії України (КПУ) й Партії реґіонів (ПР).

У відповідь прибічники КПУ провели антифашистську акцію в Києві, біля пам’ятника Леніну. На альтернативну акцію зібралося до сотні прихильників комуністів, лунали військово-патріотичні пісні, відбувалися виступи зі закликами не допустити фашизму в Україні. Учасники акції тримали прапори КПУ й транспаранти з написами: «Роздави фашистське чудовисько!», «Ні — фашизму в Україні!»
Мітинґувальники ухвалили резолюцію-звернення до уряду та правоохоронних органів, у якій просять вжити заходів для недопущення фашизму в Україні. «Ми обурені тим, що нащадки недобитих фашистів піднімають голову в країні… Фашизм не має права існувати в Україні й крокувати Києвом», — ідеться в документі.
Перед завершенням своєї акції прихильники КПУ провели імпровізований народний трибунал і здійснили повішення картонних фігур Головнокомандувача УПА Романа Шухевича та лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери на імпровізованій дерев’яній шибениці.
У Львові приблизно 2 тис. осіб узяло участь у Марші слави УПА, який пройшов центральними вулицями Львова з нагоди 70-річчя створення УПА. На чолі колони крокували ветерани УПА з букетами квітів. За ними кілька десятків членів скаутської організації «Пласт» несло портрети командирів УПА — вихідців із «Пласту». Далі в одностроях УПА й зі зброєю в руках ішли члени громадської організації «Пам’ять», яка займається пошуком поховань часів Другої світової війни, а також бере участь у різних історичних реконструкціях подій того часу.
В Івано-Франківську, на куполі міської ратуші, вивісили прапор УПА й урочисто відкрили пам’ятник борцям за волю України. На церемонію відкриття прибули церковні процесії з хоругвами, священики відслужили поминальну панахиду за полеглими земляками, які воювали за незалежність України, й освятили монумент. Імена загиблих, які стали відомі дослідникам, було згадано в молитві. Загалом відомо про 60 дівчат і юнаків, які поклали свої життя на вівтар боротьби за свободу.
Під звуки патріотичних пісень пам’ятник урочисто відкрили: Фотій Володимирський, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю; Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради; Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська; Зіновій Шкутяк, народний депутат України. До монумента поклали вінки й живі квіти. На короткому віче промовці говорили про жертовний подвиг тих, хто не шкодував свого життя за незалежність Української держави, про важливість зберігати пам’ять про ті події, про необхідність державного визнання борців за свободу України. Пам’ятник споруджено у вигляді чотирьох скульптур, які символізують січового стрільця, вояка УПА, бійця української дивізії «Галичина» та політв’язня, котрий «рве свої кайдани».
Акції з нагоди 70-річчя УПА пройшли без правопорушень, міліція забезпечила охорону громадського порядку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply