Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Українці відсвяткували Незалежність своєї держави

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

Українці відсвяткували Незалежність своєї держави

День Незалежності

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР 1991-го Акту проголошення незалежності України — політико-правового документа, який засвідчив новий статус Української держави.
Із нагоди 25-ї річниці з дня проголошення Незалежності України Петро Порошенко вручив державні нагороди видатним українцям. Він заявив, що за останні чверть століття виросло нове покоління, яке ніколи і нікому не здасть нашу державу. Це покоління українців ніколи не знало рабства, цензури, відсутності прав і свобод. «Сьогодні український народ, як ніколи раніше, свідомий того, що лише в єдності ми можемо досягти надмети — перемогти і побудувати вільну демократичну та багату Українську державу, яка гарантуватиме свободу і добробут кожного її громадянина, — сказав Президент. — Ми свою пустелю подолали не за 40, а лише за 25 років, навіть коротше — за 23.
Святкування відкрили 25 виконавців, 27 хористів і оркестр із 18 музикантів, котрі об’єднавшись, рано вранці виконали своєрідний гімн «Оберіг» в ефірі телеканалу «1+1».
Саме на це державне свято до Києва прибула Марі Йованович, новопризначений Посол США в Україні. Вона записала своє відеопредставлення а українською мовою. «Мені випала честь стати новим послом Сполучених Штатів в Україні. Мені надзвичайно приємно повернутися в Україну, бо дуже подобалося жити і працювати тут. І зараз я з нетерпінням чекаю на можливість мандрувати нею, пізнавати всі її куточки разом із моїм собакою Скелтером. Зустрітися зі старими друзями та знайти нових. І з’їсти цілу миску справжніх українських вареників, — сказала дипломат. — Я також дуже рада, що моя мама, котрій 88 років, приєднається до мене в Києві. Ми здалеку спостерігали за великими досягненнями України протягом останніх двох років. Але зробити треба ще багато. Й я сподіваюся працювати разом з вами, щоб підтримати суверенну територіальну цілісність демократичної і заможної України. Слава Україні!»
З днем незалежності українців, серед інших, привітали президент США Барак Обама, президент Франії Франсуа Олланд, президент Литовської Республіки Далія Грибаускайте (українською мовою), президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін і Google.
Також в Україну на врочистості прибув єдиний глава іншої держави — Анджей Дуда, президент Республіки Польща. Таким чином він підтвердив, що не зважаючи на певні історичні розбіжності, його країна залишається близьким другом і партнером нашої Батьківщини. Президент Порошенко провів зустріч із своїм польським колегою. Вони прийняли спільну декларацію, присвячену 25-річчю українсько-польських відносин, і відвідали святковий парад.
У параді взяли участь понад 200 одиниць техніки і майже 4 тис. військовослужбовців, зокрема демобілізовані бійці антитерористичної операції (АТО), котрі крокували головною вулицею української столиці. Нагадаємо, що вперше за часів незалежності військова техніка Хрещатиком пройшла 1998-го. До цього чотири роки паради на День Незалежності відбувалися без неї. Після параду Хрещатиком і Майданом Незалежності пройшла «Хода нескорених», в якій взяли участь ветерани АТО, волонтери, лікарі, капелани та родичі загиблих героїв.
До слова, напередодні, у День Прапора України, у Києві відкрилася унікальна експозиція прапорів АТО. Кожен із них — унікальний, бо має свою легенду. На експозиції також є українське знамено 1918 року, полотнище воїнів УПА та прапор, яким накривали Назара Войтовича, наймолодшого героя «Небесної сотні». Присутній і один із найбільших стягів неоголошеної війни з Росією — він висів між Горлівкою та Дзержинськом на териконі. На його місці зараз іще більше полотнище — орієнтир для військових, бо його видно здалеку.
Цікавий Facebook-проект «Мовомарафон-25» оголосила в ефірі «5 каналу» Ярина Чорногуз, координатор цієї акції. Вона запропонувала російськомовним українцям спробувати перейти на українську. «Ми запрошуємо всіх українців, котрі хотіли б більше розмовляти українською в побуті, спробувати з 24 серпня поспілкуватися 25 днів українською, щоб можливо в майбутньому повністю перейти на українську, якщо сподобається», — сказала вона. За словами активістки, для участі у проекті зареєструвалися понад 4 тис. людей, близько третини з них — із Києва, а також багато людей із Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Кропивницького, зі Східної України, та з-за кордону.
День Незалежності також відзначили в усіх українських містах, крім тих, що перебувають в окупації. Цікаво, що у Львові вирішили святкувати аж десять днів. 25 років вільної України святкувала й уся українська діаспора.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply