Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна вчергове відсвяткувала День Соборності

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Україна вчергове відсвяткувала День Соборності

22 січня, в день проголошення в 1919 році Акту возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), у Львові вшанували борців за незалежність і суверенність України. Зокрема, на Личакові керівництво міста й області, громадськість поклали квіти та запалили лампадки до могил українських воїнів. Представники громадських організацій, влади та студенти поклали квіти і запалили лампадки до могил героя «Небесної сотні» Юрія Вербицького, учасника антитерористичної операції (АТО) Віктора Гурняка, держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «Пласту» Олександра Тисовського, воїна Української галицької армії (УГА) Северина Левицького, президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича, а також до могил воїнів АТО та Меморіалу воїнам УГА.
На честь Дня соборності України у Вінниці активісти вишикувалися в «ланцюг єднання» на центральному мосту через річку Південний Буг, символічно з’єднавши східний і західний береги. В акції брали участь громадські активісти, студенти, партійні діячі та депутати місцевих рад. Представники політичних сил прийшли на подію з партійною символікою, молодь принесла жовто-блакитні стрічки та національні прапори. До акції долучилися кілька сотень вінничан.
А громадські організації «Вінницьке історичне товариство» та «Честь і слава» присвятили Дню соборності України історичну реконструкцію — біля пам’ятної таблиці міністру юстиції УНР Дмитру Марковичу на будинку колишньої Вінницької міської думи зайняв позицію церемоніальний підрозділ «Почесний караул тимчасової столиці».
А от у Миколаєві місцеві жителі взяли участь у патріотичному флешмобі. Вони утворили на головній площі міста «живий» герб України. «Ми прийшли сюди сьогодні, щоб відсвяткувати День соборності України, а також ще раз засвідчити, що Україна — єдина, а Миколаїв — це частина нашої Батьківщини», — сказав Віктор Позняк, один із учасників.
У Києві відбулася акція «Об’єднай береги Дніпра «живим» ланцюгом соборності». Цього року така акція відбулася вже вдесяте. У заході взяли участь близько 1 тис. киян. Вони розгорнули 30-метровий прапор на мосту Патона. Колона вирушила з правого берега Дніпра у напрямку лівого. Активісти скандували гасла «Одна єдина соборна Україна», «Слава нації — смерть ворогам», «Україна — понад усе». Після «об’єднання» двох берегів кияни виконали гімн України.
Також цього дня у столиці України відкрили меморіальну дошку Євгену Коновальцю. Пам’ятний знак з’явився на будівлі під номером 24 на вулиці Січових стрільців, де колись була казарма січовиків. Під час урочистої церемонії міністр культури Євген Нищук зазначив, що барельєф важливий для молодого покоління, позаяк полковник Коновалець заклав ідею української незалежності, яку продовжили Юрій Шухевич, Степан Бандера, а тепер її захищають сучасні воїни. Участь у відкритті також узяли учні військової школи ім. Євгена Коновальця, котрі й відкрили пам’ятний знак, а також духовенство.
Це свято офіційно встановили 1999 року. 2011-го День соборності об’єднали з Днем свободи, який раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День соборності та свободи України». Однак 2014 року Указом Президента Порошенка свято було відновлено як День соборності України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply