Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

У Чернівцях влаштували маскарадний «Маланка фест»

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

У Чернівцях влаштували маскарадний «Маланка фест»

На Буковині напередодні старого Нового року влаштували фестиваль маланок. Велетенські фігури міфічних героїв й яскрава переберія — це костюми, у які перевдягаються маланкарі. Танці, співи та музики — так у середмісті Чернівців відбувається «Маланка фест». Костюми для нього виготовляли не кравецькими ножицями, а столярними інструментами. На традиційний фестиваль зібралося понад 30 колективів із багатьох реґіонів України та з-за кордону. Серед них — і Сергій Морарян. Чоловік дбає про екологію, тож вигадав собі костюм короля океану — синього кита.
Неподалік вражає розмірами елефантида — це надміру великий слон. Усередині його конструкції — вантажівка, у якій звукові колонки з п’ятьма кіловатами звуку. «Три тижні десять осіб трудились, кожен свій процес робить», — розповідає Микола Придій.
Костюмована хода традиційно стартувала з Театральної площі. У колоні з-поміж інших учасників — перські воїни зі списами та розфарбованими під золото шоломами. Такими себе уявляють на святі аматори з Тернопільщини. Артисти підготували мізансцену для глядачів «Маланка фест». «Сватання Маланки. У нас Стецько буде сватати Маланку», — каже Марія Верига.
Дзвонами і танцем тверком потішили глядачів гості зі Словенії. На кожному з них — костюм курента. Його особливість — дзвіночки. Важить такий овечий костюм із головним убором, чобітками та гетрами до пів сотні кілограмів. Хода курентів входить до світової спадщини ЮНЕСКО. «Дзвіночки — від корови. По п’ять-сім на поясі в кожного учасника, наші дикі танці відганяють зиму і запрошують новий час, цей ритуал несе вам удачу як «Маланка фест», — запевняє Алеш Іванчеч, учасник фестивалю із Словенії.
Зазвичай найкращий костюм на «Маланка фест» визначають глядачі. «Люди це підтримують. Є попит. Ми раді, голосуємо», — переконує глядачка Олена Барбір. «З кожним роком усе краще тут, орел найбільше сподобався», — додає Влад Флорескул.
«У нас шестеро переможців: два перші, два другі, два треті місця. Призовий фонд — 270 тис. грн», — повідомляє Оксана Лелюк, організаторка фестивалю. Третє місце виборола гігантська костюмована нутрія, друге — перський слон, лідерами ж серед глядачів стали білий ведмідь та ескімоси. Крім грамот, переможці отримали 20, 30 і 50 тис. грн відповідно.

Анатолій Никифоряк, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply