Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Святкування Різдва у Львові розпочалося ораторією «Месія»

Автор:

|

Грудень 26, 2018

|

Рубрика:

Святкування Різдва у Львові розпочалося ораторією «Месія»

У Львівському органному залі 22 та 23 грудня шедевр Ґеорґа Фрідріха Генделя ораторія «Месія» звучала в авторській версії, англійською мовою у виконанні заслуженої хорової капели «Трембіта». Дослідники творчості Генделя стверджують: під час роботи над цим твором друзі часто заставали композитора у сльозах, настільки автора самого зачаровувала краса музики, що виходила з-під його пера. А наприкінці партитури «Месії» автор вивів три літери — S. D. G. (Sоlі Dео Glоrіа — одному Богові слава). Композитор створив цей твір 1741 року за 24 дні, як сам говорив, «під Божим натхненням». Лібрето ораторії написав Чарльз Дженненс на біблійні тексти в англійському перекладі, відомому як Біблія короля Якова.
Величним, урочистим звучанням вражає фрагмент ораторії — хор Hallelujah. У Великій Британії свого часу цей хор навіть королі слухали стоячи. Написавши Hallelujah, Гендель сказав: «Гадаю, я справді бачив небо переді мною і Самого Великого Бога». Дотепер хор звучить не лише у храмах чи тематичних фільмах, музиканти по всьому світу влаштовують флеш-моби, виконуючи Hallelujah в аеропортах, торгових центрах, просто на вулицях міст.
Самі автори вважали ораторію «Месія» інструментом Благовістя, який зможе донести Євангеліє до широких мас. Вони вирішили виконувати «Месію» не лише у церквах, а й у театрах, залучаючи всесвітньо відомих виконавців. Часто ораторія звучала на доброчинних концертах з метою збору коштів для звільнення людей із боргової в’язниці, допомоги дітям-сиротам. Один із музичних критиків написав: «Месія» годував голодних, одягав нагих, дбав про сиріт більше, ніж будь-який інший музичний твір у цій країні або в будь-якій іншій».
«Ораторія «Месія» є кращим твором серед музичних чудес світу, Біблія, що написана нотним письмом. Цією фантастично гарною музикою капела «Трембіта» вітає усіх львів’ян з нагоди створення Православної церкви України та в переддень отримання томосу! Святкуймо разом!», — закликав Микола Кулик, дириґент капели «Трембіта» та народний артист України.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply