Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Святкування Дня народження Бандери

Автор:

|

Січень 06, 2022

|

Рубрика:

Святкування Дня народження Бандери
Смолоскипна хода в Києві

1 січня у центрі Києва пройшов марш до дня народження Степана Бандери, у якому взяли участь кілька тисяч людей, у т. ч. діти. Учасники акції відзначили 113-й день народження організатора та лідера українського націоналістичного руху.
Колона у супроводі поліції вирушила з парку Шевченка до Майдану Незалежності. Учасники тримали портрети Провідника, різноманітні плакати, прапори України, червоно-чорні прапори, білоруські біло-червоно-білі прапори та запалені смолоскипи. При цьому люди співали пісню «Батько наш Бандера». На Майдані відбулося віче, після якого учасники подалися до Офісу президента України. Там вони вимагали присвоїти звання Героя України діячеві УПА Мирославу Симчичу.
Святкували й львів’яни за участі керівників міста й області, народних депутатів. Вони поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, опісля відбулась спільна молитва за Україну та громадське віче. «Історія нашої держави, нашої нації завжди показувала всім приклад. І досі продовжує це робити, адже завдяки незламному духу та героїзму Україна перемагала і буде перемагати. Кожна перемога — це віддане життя і вічна боротьба. Ми сьогодні тут, бо прикладом такої перемоги є Степан Бандера і сучасні Герої України, які просто зараз боронять незалежність нашої країни», — заявив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
Спільно з пластунами квіти до пам’ятника Степанові Бандері поклав Антоній Садовий, син мера міста Лева. Керівники обласної ради й обласної державної адміністрації (ОДА) привітали лавреатів обласної премії ім. Степана Бандери та вручили їм нагороди.
А в Тернополі на фасаді будівлі ОДА з’явився величезний банер із портретом Провідника. Його висота — 20 м, ширина — 11 м. Аби розмістити його, залучали п’ятьох людей. Під час вивішування біля будівлі перебували люди, одягнені в історичний одяг, які запрошували перехожих взяти участь у святкових заходах.
Загалом у заходах із нагоди 113-річчя з дня народження Степана Бандери взяли участь близько 3,5 тис. українців у 20 реґіонах.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Бандері у Тернополі знову пошкодили.

Євген Клен

About Author

Meest-Online