Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Святкування 1030-ї річниці хрещення Руси-України

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Святкування 1030-ї річниці хрещення Руси-України

Цього тижня Україна відзначає 1030-ту річницю події, коли князь Володимир похрестив киян у водах Почайни. Офіційна дата свята встановлена на 28 липня, але першими свій хід Києвом 24 липня провели священики Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).
Митрополит Макарій, глава УАПЦ, заявив, що його прочани готові до об’єднання українських Церков у єдину помісну, щоб надалі відзначати свята всім разом. «Ми не проти, щоб прибув представник Вселенського патріарха з томосом. Зробив об’єднання, а потім вибрали ми предстоятеля. Не мене, нейтрального», — заявив він.
Люди на цей захід до столиці України їхали автобусами з різних регіонів. Від Андріївської церкви вони пройшли до Михайлівської площі, а далі на Володимирську гірку. За порядком наглядали поліцейські. Порушень порядку не зафіксували.
У хресній ході у Києві 27 і 28 липня, як очікується, візьмуть участь по 100 тис. мирян Української православної церкви Київського та Московського патріархатів, заходи безпеки будуть аналогічними з минулорічними. Про це Андрій Крищенко, повідомив начальник Головного управління Національної поліції Києва.
«У заявках зазначено участь до 100 тис. осіб. На п’ятницю — заявка від Московського патріархату на участь у ході до 100 тис. людей. На суботу — Київський патріархат, також до 100 тис.», — розповів він і звернув увагу на те, що наразі це лише попередні розрахунки.
А Сергій Яровий, перший заступник міністра внутрішніх справ, на селекторній нараді зазначив, що на допомогу столичній поліції в забезпеченні правопорядку на масових заходах у п’ятницю і суботу залучать 5 тис. бійців Національної гвардії України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply