Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Святкові заходи в Україні до дня народження Бандери

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

Святкові заходи в Україні до дня народження Бандери

Хода у Києві

1 січня в Україні активно святкували 110-річчя від дня народження Степана Бандери. Цього дня українські націоналісти зібралися у с. Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області, де народився Провідник. Як зауважив Олег Тягнибок, голова Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», сьогодні іменем Степана Бандери називають усю українську націю. «Це велике досягнення, коли твоїм прізвищем називають цілу націю! Можливо, хотіли так нас зневажити, але ми пишалися тим, що ми бандерівці. Сьогодні день народження Провідника вшанують у багатьох містах України. А ще зовсім нещодавно ідеології Бандери не розуміли та не підтримували. Та завдяки багаторічній агітаційній роботі націоналістів бандерівські ідеї в Україні стають дедалі зрозумілішими та прийнятнішими. Українці цікавляться, вороги бісяться і навіть ліберальна влада використовує бандерівські гасла», — зазначив націоналіст.
Олег Тягнибок наголосив, що вже 218 місцевих рад за вимогою «свободівців» ухвалили рішення про вивішування червоно-чорних бандерівських прапорів у дні вшанування Визвольних змагань. «Наше завдання — і далі тиснути на владу, самим ставати владою, щоб наповнити всі ці правильні гасла й ідеї справжнім бандерівським змістом. Реальним змістом. Недостатньо, аби в армії віталися «Слава Україні!», хоч ми добивалися цього десятки років. Адже суть не в тому, аби віталися бандерівськими гаслами, а в тому, щоб кожен вояк почувався українцем. Тож це і є нашим головним завданням — наповнити українським змістом. Бо багато хто через популярність бандерівських ідей починають використовувати їх навіть у політичній боротьбі. Але не можна бути патріотом України, одягати вишивану сорочку, кричати «Слава Україні!», а вдома зі своєю жінкою говорити по-москальськи, дітей своїх виховувати не в українському дусі. Тому важливо бандерівську суть наповнити українським змістом», — наголосив політик.
Водночас у Львові святкові заходи відбулися біля пам’ятника Степану Бандері. Участь у віче взяли представники влади, дисиденти, ветерани УПА. «Не даймо нікому втратити нашу незалежність і державність. Степан Бандера усе, що мав, віддав за ідею, страждав і боровся за неї. Він твердив, що з більшовизмом потрібно боротись до останнього подиху», — сказав Олесь Гуменюк, голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.
Олег Панькевич, голова Львівської обласної організації ВО «Свобода», зазначив, що зараз українські політики послуговуються націоналістичними гаслами, проте вони не розуміють їхньої суті. «Час найвищий спитати владу, чи покарано винних у злочинах проти майданівців? Чи притягнуто до відповідальності представників злочинного режиму? Чи виконано вимоги Революції гідності? Ці питання риторичні. І треба розуміти, що доки не відбудеться докорінних змін, на які чекають українці, доти триватиме боротьба. Сподіваюся, що цей новий рік стане не тільки роком пам’ятних дат, ювілеїв, а й роком нашої перемоги», — сказав політик.
А ввечері у центрі Києва пройшли марші українських націоналістів на честь дня народження Степана Бандери. Так, на марш, організований «Національним корпусом», зібралися близько 200 людей. А на марш, який організовували ВО «Свобода», «Правий сектор» та інші національні організації, вийшло близько 300 осіб. Марш націоналістів пройшов із боку парку Шевченка. Учасники палили фаєри і вигукували національні гасла. На чолі колони йшли лідери ВО «Свобода», зокрема, Руслан Кошулинський, кандидат від націоналістів на президентських виборах. Скандували «Слава Україні!», «Слава воїнам АТО!», «Бандера, Шухевич — герої України!». Також на марші присутні представники «Правого сектора», С14 і Конґресу українських націоналістів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply